آمریکا «گرگ بی دندان» است – خبرگزاری ویکی بلاگ

آمریکا «گرگ بی دندان» است

وزارت خارجه کره شمالی با تاکید بر پایان عصر هژمونی آمریکا در جهان، واشنگتن را به بک «گرگ بی دندان» تشبیه کرد.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری ویکی بلاگ، کیم سول هوآ، پژوهشگر مرکز امور ژاپن در وزارت خارجه کره شمالی، دوران هژمونی آمریکا در جهان را منسوخ خواند و واشنگتن کنونی را یک گرگ بی دندان توصیف کرد.

هوآ در مقاله ای که در خبرگزاری دولتی کره شمالی منتشر شد، نوشت: هژمونی آمریکا در ساختار و چهارچوب دومین جنگ سرد روز به روز در حال تضعیف است و واشنگتن برای حفظ این هژمونی رو به افول، حالا خشمگینانه به ایجاد ایتلافی نظامی و سه جانبه با ژاپن و عروسک خیمه شب بازی اش (کره جنوبی) متوسل شده ست!

پژوهشگر و دیپلمات کره شمالی با مقایسه تلاش آمریکا برای ایجاد این ایتلاف با تلاش مذبوحانه کسی که در حال غرق شدن است، تاکید کرد: دورانی که آمریکا ژست تنها ابرقدرت جهان را می گرفت، تمام شده است. هیچ چیزی غیرمنطقی تر و احمقانه تر از این نیست که با اعتماد و تکیه به گرگی بی دندان که قصد دارد، بقیه عمرش را بیمه کند، تلاش کنید که برای خودتان ضمانت امنیتی بسازید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمریکا «گرگ بی دندان» است – خبرگزاری ویکی بلاگ" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمریکا «گرگ بی دندان» است – خبرگزاری ویکی بلاگ"، کلیک کنید.