آمریکا: گزارش ها درباره فرود سخت بالگرد رییس جمهور و وزیر خارجه ایران را دنبال می کنیم

آمریکا: گزارش ها درباره فرود سخت بالگرد رییس جمهور و وزیر خارجه ایران را دنبال می کنیم

یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که ایالات متحده «از نزدیک گزارش ها مربوط به فرود سخت بالگرد حامل رییس جمهور و وزیر خارجه ایران را دنبال می کند.»

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری ویکی بلاگ، یک سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز یکشنبه به وقت محلی در واکنش به گزارش ها درباره سانحه برای بالگرد حامل «سید ابراهیم رییسی» رییس جمهوری اسلامی ایران و «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران به شبکه سی بی اس نیوز آمریکا گفت: « ما از نزدیک گزارش ها مربوط به فرود سخت بالگرد حامل رییس جمهوری و وزیر خارجه ایران را دنبال می کنیم، فعلاً اظهار نظر بیشتری نداریم.»

شبکه خبری ای بی سی نیوز نیز  به نقل از کاخ سفید گزارش داده است که جو بایدن، رییس جمهوری آمریکا، در جریان گزارش های مربوط به سانحه هلی کوپتر حامل رییس جمهوری  اسلامی ایران قرار گرفته است.

خبر بروز سانحه برای بالگرد حامل رییس جمهور و وزیر امور خارجه در صدر خبرهای رسانه های آمریکایی قرار گرفته است که تاکنون صرفا روایت مسیولان و رسانه های مختلف ایران را منعکس کرده اند.

به گزارش ویکی بلاگ، عصر امروز خبری مبنی بر بروز سانحه فرود سخت برای بالگرد حامل رییس جمهور در «جنگل دیزمار» مرکزی بین روستای برازین و اردشیری استان آذربایجان شرقی منتشر شد.

گزارش ها از حضور حجت الاسلام رییسی، حجت الاسلام آل هاشم امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، خلبان، کمک خلبان، کروچیف(یعنی دستیار خدمه پرواز) سر تیم حفاظت و یکی از محافظین و چند تن دیگر از همراهان از جمله سرنشینان این بالگرد حکایت دارد.

تاکنون 20 تیم امدادی به منطقه اعزام شده اند اما به دلیل صعب العبور بودن منطقه و شرایط آب و هوایی نامناسب بویژه مه شدید، عملیات جست و جو و نجات زمانبر خواهد بود.

سخنگوی دولت نیز در پیامی با اعلام برگزاری جلسه هیات دولت امروز، گفت: معاون اجرایی رییس جمهور و برخی اعضای هیات دولت نیز عازم تبریز شدند.

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد: جلسه امروز هیات دولت برگزار و ضمن تصمیم گیری در خصوص موضوعات روز، آخرین گزارش ها از سانحه اخیر ارایه شد.

وی ادامه داد: معاون اجرایی رییس جمهور نیز به همراه بخشی از اعضای دولت عازم تبریز شدند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمریکا: گزارش ها درباره فرود سخت بالگرد رییس جمهور و وزیر خارجه ایران را دنبال می کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمریکا: گزارش ها درباره فرود سخت بالگرد رییس جمهور و وزیر خارجه ایران را دنبال می کنیم"، کلیک کنید.