اجلاسیه شهدای جهاد کشاورزی و عشایر استان تهران در قرچک برگزار شد

ویکی بلاگ/تهران اجلاسیه شهدای جهاد کشاورزی و عشایر استان تهران همزمان با نماز مغرب و عشاء در مصلی نماز جمعه قرچک برگزار شد.

حجت الاسلام حجت الله اسماعیلی در یادواره 12 هزار شهید استان تهران ، اجلاسیه شهدای جهاد کشاورزی و عشایر استان تهران که شامگاه چهارشنبه 2 خردادماه در مصلی نماز جمعه قرچک برگزار شد، گفت: تمام واژه های دنیا چون دکتر، مهندس، وزیر، رییس جمهور و … زمانی ارزشمند و پرمحتوا است که در راه رضای خدا از آن استفاده شود.

اسماعیلی در ادامه عنوان کرد: شهادت تنها مقامی است که خداوند برای انسان های صالح برگزیده است و بندگان صالح می توانند به این مقام قرب الهی برسند.

امام جمعه شهرستان قرچک یاد و خاطره شهدای خدمت را گرامیداشت و بیان نمود: حجت الاسلام رییسی با شهادت خود، به این مقام و درجه الهی و انسانی دست یافت و مسیر خدمت را برای ثابت ماندن در راه نظام و انقلاب تثبیت کرد.

اسماعیلی با اشاره به یادواره شهدا در شهرستان قرچک عنوان کرد: در دوران جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس، شهدای امنیت، مدافع حرم و امنیت شهرستان قرچک مهد شهیدانی چون شهید ستاری، شهید ایرلو، ملاآقایی و شهدای مدافع حرم است که هر کدام از این عزیزان از جان شیرن خود گذشتند، تا آبروی شهدای 15 خرداد شوند.

اجلاسیه شهدای جهاد کشاورزی و عشایر استان تهران در قرچک برگزار شد

حجت الاسلام محمد مهدی ماندگاری استاد دانشگاه و حوزه در مراسم اجلاسیه شهدای جهاد کشاورزی و عشایری استان تهران گفت: شهادت خادم الرضا باعث شد تا همه آرزو کنند کسی که قرار است بر جایگاه ریاست جمهوری تکیه زند شبیه رییس جمهور فقید باشد و وزیر امور خارجه، راه شهید عبدالهیان را در راه عزت و اقتدار کشور طی کند.

حجت الاسلام ماندگاری در ادامه عنوان کرد: حقایق  زندگی خادم الرضا مشخص شده و این شهید هرگز به دنیا وابسته نبود و تمام وقت خود را برای خدمت به مردم صرف می کرد.

وی گفت: شهدا جان خود را با خدای متعال معامله کردند و اینان برگزیدگان درگاه ایزد منان هستند که جان خود را به بالاترین قیمت معامله کردند و رستگار شدند.

اجلاسیه شهدای جهاد کشاورزی و عشایر استان تهران در قرچک برگزار شد

حجت الاسلام ماندگاری در ادامه اجلاسیه شهدای جهاد کشاورزی و عشایری استان تهران اظهار کرد: کشاورزان، دوست دارند که محصولات خود را به بالاترین قیمت بفروشند و شهدا با توجه کامل به سه عنصر کاشت، داشت و برداشت جان خود را با خداوند منان معامله کردند و وعده خداوند حیات جاویدان در بهشت برین است که به آنان داده شد.

استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: کسانی که با مردم منصفانه عمل نمی کنند، حیا و عفت را کنار گذاشتند، به مردم ظلم می کنند، اختلاس می کنند؛ در نهایت با شیطان معامله کردند و شیطان قسم خورده که انسان را به گمراهی می کشاند.

حجت الاسلام ماندگاری با اشاره به سه عنصر کاشت، داشت و برداشت، عنوان کرد: کاشت پاک یعنی لقمه پاک، داشت پاک یعنی تربیت دینی، برداشت آخرین درجه آخرت است که به جایگاه خود رسیدند.

اجلاسیه شهدای جهاد کشاورزی و عشایر استان تهران در قرچک برگزار شد

حجت الاسلام ماندگاری استاد حوزه و دانشگاه در پایان تصریح کرد: همه شهدا پای منبر علمای دینی بزرگ شدند و حتی کشاورزانی که سواد و علم دانشگاهی نداشتند، در برابر شبهات لغزش نداشتند و منحرف نشدند و این از دستاوردهای انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس بود.

پایان خبر ویکی بلاگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اجلاسیه شهدای جهاد کشاورزی و عشایر استان تهران در قرچک برگزار شد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اجلاسیه شهدای جهاد کشاورزی و عشایر استان تهران در قرچک برگزار شد"، کلیک کنید.