استخراج الماس از گل صدتومانی/ عکس

نادیا زکالوند: به تازگی اولین الماس مصنوعی تولیدشده از کربن موجود در گل های صدتومانی در شهر لویویانگ چین رونمایی شد. ماه گذشته، باغ گل های صدتومانی شهر لویویانگ با شرکت تولیدکننده الماس مصنوعی شهر موافقت کرد تا برای ایجاد این الماس منحصربه فرد، تعداد گل های مورد نیاز را در اختیار دانشمندان این شرکت قرار دهد. در میان این گل ها، یک گل صدتومانی 50ساله هم وجود داشت.

بنابه گفته وانگ جینگ، مدیر عامل شرکت تایم پرامیس لویویانگ، الماس مصنوعی ساخت شرکت شان با استفاده از فناوری استخراج کربن ماده زیست زا (گل صدتومانی)، تحت دما و فشار بالا کشت می شود.

استخراج الماس از گل صدتومانی/ عکس

اگرچه تولید الماس مصنوعی با استفاده از فناوری استخراج عنصر کربن خالص از گل صدتومانی نسبتا پیچیده است، شرکت تایم پرامیس چینی قصد دارد از منابع دیگر مانند مو، استخوان و حتی گل های دیگر، کربن استخراج کند. آنها این کار را با استفاده از ابزارهایی که برای شکستن پیوندهای شیمیایی بین اتم های کربن استخراج شده طراحی کرده اند انجام دهند. درواقع این دانشمندان اتم های کربن حاصل را مانند ساختار الماس کنار هم قرار داده و ترکیب می کنند تا به الماس واقعی دست بیابند.

منبع:

odditycentral

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استخراج الماس از گل صدتومانی/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استخراج الماس از گل صدتومانی/ عکس"، کلیک کنید.