اسلامی: داوطلبانی وارد مجلس می شوند که بالاترین رای را کسب کنند

اسلامی: داوطلبانی وارد مجلس می شوند که بالاترین رای را کسب کنند

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: به طور معمول وقتی انتخابات به دور دوم کشیده می شود، مشارکت کاهش می یابد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری ویکی بلاگ، محسن اسلامی در برنامه سلام صبح به خیر شبکه سه، گفت: به دلایل مختلف وقتی انتخابات به دور دوم کشیده می شود مشارکت کاهش پیدا می کند.

به گفته وی، یکی از دلایل کاهش مشارکت در مرحله دوم انتخابات، اجازه ندادن قانون گذار به افراد برای رای دادن در شعبه ای غیر از شعبه اخذ رای در مرحله اول است.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور ادامه داد: اگر فردی در تهران رای داده باشد نمی تواند در شهرستان دیگری رای دهد، اما اگر فردی در مرحله اول در هیچ یک از شعب 22 گانه رای نداده باشد در مرحله دوم می تواند در هر شعبه و شهری رای خود را به صندوق رای بیندازد.

اسلامی ادامه داد: ستاد های انتخابات استانی و صداوسیما اطلاع رسانی مناسبی برای مشارکت مردم در مرحله دوم انتخابات انجام داده اند. وضعیت تایید صلاحیت ها در حوزه های 22 گانه اخذ رای به گونه ای است که نامزد ها به رقابت با یکدیگر می پردازند و مردم می توانند با توجه به این مسیله با نامزد های منتخب خود رای دهند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور متذکر شد: هرکس در مرحله دوم انتخابات بالاترین رای را کسب کند، وارد مجلس می شود و هیچ محدودیتی وجود ندارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اسلامی: داوطلبانی وارد مجلس می شوند که بالاترین رای را کسب کنند" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اسلامی: داوطلبانی وارد مجلس می شوند که بالاترین رای را کسب کنند"، کلیک کنید.