افزایش یارانه ها در قالب طرح کالابرگ از فردا

افزایش یارانه ها در قالب طرح کالابرگ از فردا

به گزارش ویکی بلاگ، علیرضا عسگریان در نشست خبری با موضوع اجرای مرحله جدید کالابرگ الکترونیکی در قالب طرح فجرانه اظهار کرد: دولت دارای راهبرد کلانی برای تغذیه مردم است و علی رغم مشکلات بودجه ای اما تمرکز بر این مسیله گذاشته است.

ویکی بلاگ در گزارشی آورده که وی ادامه داد: بخشی از بسته های یارانه ای مختص به مادران و بخشی دیگر متعلق به کودکان است به طوری که در طرح امنیت غذایی کودکان زیر 5 سال، مرحله سوم طرح چندی پیش اجرا شد و در مرحله سوم 153 هزار کودک در این طرح مشمول شده اند.

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مرحله جدید کالابرگ الکترونیکی در قالب طرح فجرانه تصریح کرد: این طرح به مدت 3 ماه اجرا خواهد شد و اعتبار خرید کالا از 120 هزار تومان به 220 هزار تومان افزایش خواهد یافت.

عسگریان گفت: طرح اشاره شده از فردا اجرا می شود همچنین در این طرح هموطنان می توانند بدون هیچ پیش شرطی از اعتبار در نظر گرفته شده طرح استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه باید یارانه به تغذیه مردم اختصاص پیدا کند افزود: در راستای همین امر هفت طرح آزمایشی را از سال گذشته اجرا کرده ایم.

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در طرح کالابرگ الکترونیکی 61 میلیون نفر در هفت دهک مشمول این طرح هستند و در قالب این طرح 11 قلم کالای اساسی برای تغذیه به مردم اختصاص داده شده است.

عسگریان ادامه داد: از اواخر سال 1401 طرح کالابرگ طی 6 یا 7 دوره آزمایشی به مرحله اجرایی درآمد تا به مرحله کنونی رسیده است. این طرح به صورت آزمایشی از یک استان آغاز شد و دربرگیری دهک های درآمدی اول تا سوم و هم اکنون هفت دهک جامعه را تحت پوشش قرار داده است.

وی با اشاره به نصب اپلیکیشن «شما» در گوشی های اندروید گفت: هموطنان می توانند سوالات مربوط به طرح کالابرگ را از این طریق مطرح و پاسخ های خود را دریافت کنند.

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: استفاده از کالابرگ برای خرید مواد خوراکی اختیاری است اما یارانه تشویقی درنظرگرفته برای خرید از سبد غذایی تنها یک ماه در حساب ها ذخیره خواهد شد و در صورت عدم خرید در بازه زمانی اشاره شده یارانه مضاعف تشویقی حذف می شود.

عسگریان ادامه داد: از فردا هفت دهه درآمدی جامعه در صورت خرید 11 قلم مواد خوراکی که از گذشته اعلام شده بود مشمول بهره مندی از یارانه مضاعف در قالب طرح فجرانه خواهند شد که این یارانه از 120 هزار تومان به 220 هزار تومان رسیده است.

وی درخصوص افزایش یارانه در قالب طرح فجرانه تصریح کرد: اقلام غذایی که در طرح فجرانه در نظر گرفته شده است مبنای قیمت آنها سال 1401 خواهد بود و با احتساب یارانه تشویقی 220 هزار تومانی که در این طرح در نظر گرفته شده است یارانه 400 هزار تومانی یک فرد در صورت خرید 11 قلم مد نظر به 620 هزار تومان و یارانه 300 هزار تومانی افراد نیز به 520 هزار تومان افزایش می یابد اما همان طور که گفته شد این افزایش منوط به خرید یکی از 11 قلم در سبد غذایی عنوان شده است.

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در صورتی که افراد دارای گوشی هوشمند نیستند و یا به هر دلیلی آن را در اختیار ندارند می توانند با کد دستوری *500*463# از میزان اعتبار باقیمانده خود در طرح کالابرگ مطلع شوند.

عسگریان اضافه کرد: در زمان حاضر حدود 400 هزار فروشگاه شهری و روستایی در دسترس مردم است تا بتوانند از طریق کالابرگ الکترونیکی خرید خود را انجام بدهند.

وی بیان کرد: در گذشته هموطنان باید 200 هزار تومان از مبلغ کالابرگ خود را از سبد 11 قلم کالایی که در نظر گرفته بود خرید می کردند تا اعتبار مضاعف 110 هزار تومانی در حساب آنها شارژ شود اما در طرح فجرانه مبلغ این اعتبار تشویقی به 220 هزار تومان رسیده و شرط خرید تا سقف 200 هزار تومانی نیز حذف شده است.

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص 11 قلم کالای مد نظر جهت خرید هموطنان و استفاده از یارانه تشویقی تصریح کرد: ماست کم چرب، پنیر، شیر، روغن، برنج، ماکارونی، قند و شکر، حبوبات، گوشت و مرغ و تخم مرغ است، البته در گذشته گوشت منجمد برای این سبد وجود داشت که هم اکنون گوشت گرم نیز در قالب این سبد تعریف شده است.

عسگریان با اعلام اینکه هیچ محدودیت مالی برای اجرای طرح کالابرگ و طرح فجرانه وجود ندارد افزود: طرح فجرانه به مدت 3 ماه از فردا تا اردیبهشت ماه سال 1403 اجرا می شود، همچنین ماهانه 350 هزار میلیارد تومان برای اجرای این طرح و یارانه اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی با تاکید مجدد بر نصب اپلیکیشن «شما» گفت: مشمولان با نصب این برنامه می توانند فروشگاه های مشمول طرح را شناسایی و به آنها مراجعه و اقلام خود را خریداری کنند.

217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش یارانه ها در قالب طرح کالابرگ از فردا" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش یارانه ها در قالب طرح کالابرگ از فردا"، کلیک کنید.