ایران 7 خدمه دیگر کشتی توقیفی MSC ARIES را به کشورشان بازگرداند

ایران 7 خدمه دیگر کشتی توقیفی MSC ARIES را به کشورشان بازگرداند

هفت خدمه دیگرکشتی کانتینری توقیفی MSC ARIES با ملیت هندی، استونی و فیلیپینی پس از انجام رایزنی ها، و درچارچوب تعاملات سیاسی و دیپلماتیک ونیز موافقت مقام قضایی به موطن خود بازگشتند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری ویکی بلاگ، در راستای رایزنی هاو تعاملات سیاسی و دیپلماتیک صورت گرفته توسط وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و پیگیری های مستمر سازمان بنادر و دریانوردی همچنین موافقت مقام قضایی  هفت خدمه دیگرشناور توقیفی MSC ARIES به موطن خود بازگشتند.

درچارچوب رعایت الزامات ایمنی دریانوردی از طریق حفظ حداقل خدمه ایمن شناور،  هفت خدمه کشتی کانتینری MSC ARIES تحت پرچم کشور پرتغال که تبعه کشور های هند (5 نفر)، استونی (یک نفر) و فیلیپین (یک نفر) از کشتی پیاده و به موطن خود بازگشتند.

براساس این گزارش؛ سایر خدمه شناور مورد اشاره در سلامت کامل به روی کشتی حضور دارند و تمامی تسهیلات و دسترسی های لازم به منظور ارتباط تماس تلفنی و ملاقات با سرکنسول و یا سفیر مربوطه به صورت مستمر در حال انجام است.

پیش از این نمایندگان سفارتخانه های پاکستان، روسیه و فلیپین پنجم اردیبهشت ماه سال جاری با خدمه های خود در کشتی توقیفی MCS Aries در بندرعباس دیدار و گفت وگو کرده بودند.

طی ماه جاری نیز یک بانوی دریانورد هندی این شناور توقیف شده پس از انجام فرآیند قانونی به کنسولگری هند تحویل داده شد.

کشتی کانتینری به نام MCS Aries با پرچم کشور پرتغال روز شنبه 25 فروردین ماه 1403 با انجام عملیات و تخلیه کارکنان روی عرشه کشتی توسط نیرو های دریایی سپاه توقیف شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ایران 7 خدمه دیگر کشتی توقیفی MSC ARIES را به کشورشان بازگرداند" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ایران 7 خدمه دیگر کشتی توقیفی MSC ARIES را به کشورشان بازگرداند"، کلیک کنید.