بندبازی با طناب پوسیده – ویکی بلاگ

بندبازی با طناب پوسیده - ویکی بلاگ

دولتمردان کاخ سفید و شخص بایدن در حالی این روزها، با چالش های داخلی و بیرونی بسیاری مواجه هستند که در اقدامی تروریستی نیروها و پایگاه های رسمی عراق و سوریه را هدف قرار دادند که چندین شهید و زخمی بر جای گذاشت.

به گزارش ویکی بلاگ، متنی که می خوانید سرمقاله روزنامه سیاست روز به قلم قاسم غفوری است: سران کاخ سفید و رسانه های غربی در رویکردی واحد و متحد در حالی برآن بوده اند تا از یک سو این حملات را اقدام علیه ایران و آنچه شبه نظامی های طرفدار ایران بنامند که اولا نیروهای مقاومت در عراق با فتوای مرجعیت دینی در برابر داعش ساخته آمریکا شکل گرفت و امروز در کنار ارتش نیروی رسمی عراق برای تامین امنیت این کشور است چنانکه در مراسم های سالگرد تاسیس این نیروها، مقامات رسمی سیاسی و نظامی عراق شرکت می کنند. واکنش عراقی ها و محکوم کردن تجاوز آمریکا به نیروهای عراقی خود گواهی بر این مهم است که آمریکایی ها با ادعای نسبت دادن آنها به ایران نمی توانند آن را کتمان نمایند. در سوریه نیز چیزی به نام شبه نظامیان وجود ندارد و تمام نیروها یا تحت فرماندهی ارتش سوریه هستند و یا اینکه نیروهایی هستند که تجزیه طلب و تروریست می باشند که رسما تحت حمایت نیروهایی آمریکایی یا ترکیه قرار دارند.

نکته مهم آنکه حضور نظامی آمریکا در سوریه اقدامی غیر قانونی و اشغالگرایانه است چه رسد به آنکه بخواهد عملیات نظامی علیه نیروهای سوری صورت دهد.

ثانیا آمریکا در حالی مدعی حمله به پایگاه های قدس سپاه شده است که به اذعان مقامات و رسانه ها، ایران هیچ پایگاهی در این کشورها نداشته و حضور ایران نیز به درخواست رسمی این کشورها در چارچوب مبارزه با تروریسم بوده است و لذا هرگونه اقدام علیه این نیروها برابر با نقض حاکمیت این کشورها است. نکته مهم آنکه آمریکایی ها در حالی برآنند تا حملات به سوریه و عراق شبیه حملات موشکی اخیر ایران به این کشورها معرفی و به آن با ادعای دفاع مشروع مشروعیت بخشند که ایران نه ارتش و نیروهای رسمی عراق و سوریه بلکه تروریست ها را هدف قرار داده است که نتیجه نهایی آن نیز تقویت امنیت منطقه است حال آنکه حملات آمریکا به نیروهای رسمی عراق و سوریه و مبارزان با تروریسم بوده است که نتیجه آن تقویت تروریسم خواهد بود. ابهام در اهداف ادعایی آمریکا زمانی بیشتر نمود می یابد که هزمان با تجاوز آمریکا به سوریه و عراق، گروه های داعش نیز علیه نیروهای عراقی حملاتی را صورت دادند.

ثالثا آمریکایی ها و رسانه های غربی با واژگانی همچون به دنبال درگیری با ایران نیستیم، رویکرد ایران و آمریکا به بالانگرفتن تنشها، پیغام رسانی عراق میان تهران-واشنگتن، و ادعای اینکه پیش از حملات، مستشاران ایرانی در سوریه و منطقه کاهش یافته بودند و… به دنبال نمایش رویکردی سازشکارانه میان ایران و آمریکا و تخریب جایگاه ایران در منطقه هستند، حال آنکه هیچ تغییری در موضع ایران در منطقه و در قبال آمریکا و حمایت از امنیت منطقه و مسیله فلسطین صورت نگرفته است و این آمریکایی ها هستند که به خوبی از توان نظامی ایران آگاه بوده و مواضع آنها نوعی پیشگیری از گرفتار آمدن در جنگی است که قطعا تعیین کننده سرنوشت آن آمریکا نخواهد بود.

پایان خبر ویکی بلاگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بندبازی با طناب پوسیده – ویکی بلاگ" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بندبازی با طناب پوسیده – ویکی بلاگ"، کلیک کنید.