«بهنام نجفی» 10 هزار میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است/ او را به ایران برگردانید

«بهنام نجفی» 10 هزار میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است/ او را به ایران برگردانید

معاون امور بین الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، طی نامه ای به وزیر امور خارجه خواستار تسریع و پیگیری ویژه استرداد «بهنام نجفی» متهم به کلاهبرداری سازمان یافته از طریق خرید و فروش گسترده حواله جات خودرو، به ایران شد.

به گزارش ویکی بلاگ، کاظم غریب آبادی در این نامه با اشاره به افزایش تعداد شاکیان نجفی، گفت: متهم قریب به 10 هزار میلیارد ریال اقدام به کلاهبرداری کرده است و 1284 نفر تا اردیبهشت ماه سال 1402 نسبت به طرح شکایت علیه این متهم و شبکه مرتبط با نامبرده اقدام کرده اند. 

معاون امور بین الملل قوه قضاییه ادامه داد: متهم از طریق ثبت شرکت صوری در امارات موفق به اخذ اقامت موقت شده است و 18 نفر از شرکا و معاونین وی که تاکنون موفق به فرار از کشور نشده اند، بازداشت شدند.

غریب آبادی در ادامه با اشاره به اهمیت این پرونده، تاکید کرد: موضوع استرداد این متهم که گفته می شود در بازداشت نیز به سر می برد با توجه به تعداد بالای شاکیان و مالباختگان و آثاری که رفتار مجرمانه وی بر امنیت روانی جامعه داشته است، نیاز به پیگیری ویژه دارد.

وی از وزیر امور خارجه درخواست کرد تا با به کارگیری ظرفیت های لازم و ویژه وزارت امور خارجه در این رابطه، اقدام فوری و جدی در استرداد این کلاهبردار و معرفی وی به پیشگاه عدالت به عمل آید.

پایان خبر ویکی بلاگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "«بهنام نجفی» 10 هزار میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است/ او را به ایران برگردانید" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "«بهنام نجفی» 10 هزار میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است/ او را به ایران برگردانید"، کلیک کنید.