بورس حمایت می شود؟ – ویکی بلاگ

در شرایطی که بازار سرمایه با چالش هایی طی روز های اخیر مواجه شده، وزیر اقتصاد و رییس سازمان بورس بر حمایت های دولت از تالار شیشه ای تاکید دارند.

به گزارش ویکی بلاگ، بازار بورس که از هشتم ماه جاری روند نزولی به خود گرفته طی دو روز اخیر متعادل شده است. روز گذشته شاخص بورس 4273 واحد مثبت شد. امروز اما بازار بورس افت اندکی داشت و 1075 واحد کاهش یافت. با این حال بررسی ها نشان می دهد در ساعات پایانی معاملات امروز برخی نمادها از منفی به مثبت حرکت کردند.

آخرین روز کاری هفته شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با افت 1075 واحد به رقم دو میلیون و 164 هزار و 497 واحد رسید.

شاخص هم وزن نیز 1669 واحد کاهش یافت و در عدد 714 هزار و 60 واحد ایستاد.

امروز بالغ بر 358 هزار فقره معامله در بورس تهران انجام شد که رقم آن به 5526 میلیارد تومان رسید.

بورس حمایت می شود؟
نقشه بازار بورس ـ چهارشنبه 26 اردیبهشت 1403

فملی، فارس و وامید بیشترین تاثیر را بر شاخص بورس داشتند که بجز فارس، دو نماد دیگر مثبت شدند. از نمادهای پرتراکنش نیز می توان به دامین، ذوب و وبلملت اشاره کرد. قیمت پایانی ذوب روی عدد صفر درصد ایستاد اما دامین و وبملت مثبت شدند.

روز چهارشنبه شاخص فرابورس ایران نیز 88 واحد کاهش یافت و به 23 هزار و 838 واحد رسید.

تعداد معاملات فرابورس در روز جاری 214 هزار فقره بود که ارزش آن بیش از 22 هزار میلیارد تومان شد.

ارفع، بپاس و خاور بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص فرابورس داشتند. از سوی دیگر آردینه، خاور و فنر از نمادهای پرتراکنش بودند که هرسه قرمز به کار خود پایان دادند.

بازار سرمایه در روزهای اخیر به موضوعاتی همچون اخذ مالیات از صندوق های سرمایه گذاری بورسی واکنش منفی نشان داد. مسایلی نیز که از قبل وجود داشت همچون تعیین قیمت خوراک پتروشیمی ها، افزایش سود بانکی و عرضه اوراق گواهی خاص با نرخ سود 30 درصد بر بازار سایه افکنده است.

روز گذشته خاندوزی ـ وزیر اقتصاد درباره تاثیر منفی اوراق گواهی خاص بر بازار سرمایه گفت: با بانک مرکزی مذاکره خواهیم کرد که کمک کننده خواهد بود.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار نیز اعلام کرد: یکی از هدف گذاری های مهم سازمان بورس و اوراق بهادار در سال جاری، افزایش دو برابری تامین مالی به شرط بهبود وضعیت بازار سرمایه و اعمال حمایت های دولت در این بازار است.

عشقی در یک همایش در استان کرمان با بیان این که بازار سرمایه از ظرفیت های قابل توجهی برخوردار است گفت: فضای حاکم در بازار سرمایه زیبنده این بازار نیست بنابراین، برگزاری چنین رویدادهایی با حضور مقامات و فعالان اقتصادی موجب می شود، علاوه بر آشنایی با ظرفیت های بازار سرمایه، تصویر مناسبی از این بازار ارایه دهیم.

پایان خبر ویکی بلاگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بورس حمایت می شود؟ – ویکی بلاگ" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بورس حمایت می شود؟ – ویکی بلاگ"، کلیک کنید.