تجهیز واحد آزمایشگاهی دامپزشکی در مرز مهران

تجهیز واحد آزمایشگاهی دامپزشکی در مرز مهران

ویکی بلاگ/ایلام مدیرکل دامپزشکی استان ایلام از ساخت و تجهیز واحد فنی آزمایشگاهی دامپزشکی در مرز بین المللی مهران خبر داد.

دکتر یونس احمدی در این خصوص به ویکی بلاگ اظهار کرد: به منظور تسهیل و افزایش صادرات محصولات و فرآورده های خام دامی و فراهم کردن زیرساخت های لازم جهت کنترل دقیق و انجام آزمایشات تخصصی و فنی بر روی محصولات صادراتی، یک واحد آزمایشگاه تشخیصی دامپزشکی، پشتیبانی، قرنطینه ای مجهز به انبار نگهداری تجهیزات و اقلام ضروری مورد نیاز در شرایط بحرانی و واکنش سریع در مرز بین اللملی مهران تکمیل و تجهیز خواهد شد.
وی بیان کرد: این آزمایشگاه با متراژ 85 متر در دو طبقه با زیربنای 170  متر  بنا خواهد شد که به عنوان یک واحد فنی ، پشتیبانی و هاب منطقه ای مد نظر است.
احمدی اضافه کرد: میزان اعتبار مورد نیاز برای این پروژه 100 میلیارد ریال برآورد شده است که در قالب سرمایه ثابت و سرمایه در گردش خواهد بود.
مدیرکل دامپزشکی استان ایلام اضافه کرد: سرمایه ثابت طرح از اعتبارات عمرانی و تملک دارایی های استان و همچنین سرمایه در گردش این پروژه از اعتبارات ملی تامین اعتبار خواهد شد.
وی افزود: ساختمان واحد فنی دامپزشکی شامل آزمایشگاه قرنطینه ای دامپزشکی با 40 درصد پیشرفت فیزیکی در حال طی کردن مراحل پایانی اخذ مجوزهای لازم از کمیسیون ماده 23 به منظور دریافت اعتبارات مورد نیاز جهت تکمیل است.
وی اضافه کرد: اجرای این طرح گامی بلند در مسیر تضمین کیفیت محصولات فرآورده های خام دامی صادراتی و به دنبال آن  تسهیل، افزایش صادرات  و اشتغال زایی در استان خواهد بود.
پایان خبر ویکی بلاگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تجهیز واحد آزمایشگاهی دامپزشکی در مرز مهران" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تجهیز واحد آزمایشگاهی دامپزشکی در مرز مهران"، کلیک کنید.