تعیین کاربری‌های گردشگری در شهر جدید شهریار – خبرگزاری ویکی بلاگ | اخبار ایران و جهان

تعیین کاربری‌های گردشگری در شهر جدید شهریار - خبرگزاری ویکی بلاگ | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری ویکی بلاگ، کیومرث کریمی در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری در مراکز گردشگری گفت: در کمیته مشترک اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با جهاد خانه سازی آذربایجان‌شرقی کاربری‌های گردشگری با ارائه ۳ بسته سرمایه‌گذاری حوزه گردشگری در اراضی شهر جدید شهریار تعیین شد.

معاون سرمایه‌گذاری میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی ادامه داد: مجتمع تفریحی و سرگرمی، مجتمع اقامتی و مجتمع رستورانی خدماتی ۳ بسته سرمایه‌گذاری تعیین شده برای جذب سرمایه‌گذار صدور مجوز بی‌نام هستند که موافقت‌های اصولی این ۳ طرح، پس از طی فرآیندهای لازم برای ارائه به سرمایه گذاران صادر خواهد شد.

او افزود: حمایت از سرمایه‌گذاران و تسریع روند اعطای مجوزها و موافقت‌های لازم برای ایجاد تأسیسات و مراکز گردشگری در سطح استان، همواره مورد تأکید و توجه ویژه اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی قرار دارد.

کریمی خاطرنشان کرد: گسترش مجتمع‌های تفریحی و سرگرمی، اقامتی و رستورانی- خدماتی در استان آذربایجان‌شرقی و جذب سرمایه‌گذاران از اهمیت ویژه‌ای در راستای گسترش و بهبود اقتصاد گردشگری استان برخوردار است؛ که علاوه بر افزایش و بهبود کارآیی عملکرد صنعت گردشگری در استان، مسبب ایجاد زمینه اشتغال‌زایی نیز می‌شود.

معاون سرمایه‌گذاری میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی در خصوص شهر جدید شهریار اظهار کرد: شهر جدید شهریار در بخش باسمنج استان آذربایجان شرقی، واقع در کیلومتر ۴ جاده تبریز – اهر در شمال شرق تبریز به عنوان اولین و تنها شهر غیردولتی کشور توسط شرکت جهاد خانه‌سازی آذربایجان‌شرقی در حال احداث است. هدف از اجرای آن، اسکان سرریز جمعیت شهر تبریز بوده و پیش‌بینی جمعیت آن، ۱۷۰ هزار نفر و مساحت محدوده قانونی آن ۱۵۰۰ هکتار است که در ۵ فاز طراحی شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تعیین کاربری‌های گردشگری در شهر جدید شهریار – خبرگزاری ویکی بلاگ | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تعیین کاربری‌های گردشگری در شهر جدید شهریار – خبرگزاری ویکی بلاگ | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.