تنوع در تامین کنندگان قطعات ماهواره ها الزام جدید آمریکا

تنوع در تامین کنندگان قطعات ماهواره ها الزام جدید آمریکا

سازمان توسعه فضایی ایالات متحده آمریکا از سازندگان ماهواره ها به طور جدی درخواست کرده به تنوع در تامین کنندگان قطعات حیاتی بپردازند و وابستگی به یک شرکت خاص را کاهش دهند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری ویکی بلاگ به نقل از اسپیس، سازمان توسعه فضایی (Space Development Agency) از تولیدکنندگان ماهواره ها خواهان تنوع در تامین کنندگان قطعات خود شده است. 

این سازمان که به تحقیق، توسعه و بهره برداری از فناوری های فضایی می پردازد، به منظور ایجاد یک بستر فضایی پیشرفته و موثر توسعه و تامین ماهواره ها را از منابع متنوع و گسترده تر درخواست کرده است.

سازمان مذکور پیمانکاران اصلی را تحت فشار قرار می دهد تا تامین کنندگان ثانویه و ثالث را برای قطعات کلیدی ماهواره ای در نظر داشته باشند. رویکرد جدید از ترس کمبود زنجیره تامین که می تواند برنامه بلندپروازانه ناسا برای اجرای ماموریت پیچیده در مدار پایین زمین را به تاخیر بیندازند، نشات می گیرد.

تنوع در تامین کنندگان به این معنا است که سازمان توسعه فضایی به سازندگان ماهواره ها توصیه می کند تا از منابع مختلف و متنوعی برای تامین قطعات و تجهیزات ماهواره ها استفاده کنند. این کار به دستاورد های فضایی بیشتر، افزایش امنیت و کارآیی سیستم های فضایی، و کاهش وابستگی به یک تامین کننده خاص کمک می کند.

با درخواست سازمان توسعه فضایی، سازندگان ماهواره ها باید به دنبال پیاده سازی سیاست هایی باشند که از تنوع و توسعه بیشتر تامین کنندگان قطعات حمایت کند. این اقدام می تواند به توسعه صنایع مرتبط با فضا، افزایش رقابت و تعامل بین تولیدکنندگان ماهواره ها منجر شود و نهایتاً توسعه فضایی و فعالیت های فضایی را به دنبال دارد.

به طور کلی، تنوع در تامین کنندگان یک رویکرد مهم و ضروری برای توسعه صنایع فضایی و افزایش امنیت و کارآیی سیستم های فضایی است. 

سرهنگ الکساندر راسموسن، رییس برنامه این سازمان شرح داد، سازمان توسعه فضایی در حال مذاکره با همه فروشندگان اصلی خود درباره تنوع بخشیدن به پایه تامین کننده تا حد امکان پس از بروز مشکلاتی در وابستگی بیش از حد پیمانکاران به منابع واحد برای قطعات حیاتی است.

این سازمان قصد دارد، سالانه حدود 4 میلیارد دلار برای یک صورت فلکی متشکل از صد ها ماهواره کوچک برای استقرار در یک یک مدار مشخص هزینه کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تنوع در تامین کنندگان قطعات ماهواره ها الزام جدید آمریکا" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تنوع در تامین کنندگان قطعات ماهواره ها الزام جدید آمریکا"، کلیک کنید.