تهیه گزارش وضعیت دانشجویان ایرانی خارج از کشور

حجت الاسلام و المسلمین خسروپناه خواستار شد:

تهیه گزارش وضعیت دانشجویان ایرانی خارج از کشور

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خواستار شد: گزارش تفصیلی و دقیقی از عملکرد 12 رایزن علمی ارایه شود، در این گزارش مشخص شود که دانشجویان ایرانی چه ظرفیتی دارند.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری ویکی بلاگ، نشست رایزنان علمی و سرپرستی دانشجویان ایرانی خارج از کشور با حضور حجت الاسلام و المسلمین خسروپناه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و هاشم داداش پور معاون وزیر علوم و رییس سازمان امور دانشجویان روز یکشنبه 6 خرداد 1403 در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

 حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تسلیت شهادت رییس جمهور و همراهانش اظهار کرد: گزارش تفصیلی و دقیقی از عملکرد 12 رایزن علمی ارایه شود، این گزارش کشور به کشور و منطقه به منطقه باشد. تعداد دانشجویان ایرانی در خارج از کشور در گزارش باشد، در این گزارش مشخص شود که دانشجویان ایرانی چه ظرفیتی دارند.

وی پیشنهاد داد: دانشگاه علوم پزشکی بین المللی راه اندازی شود تا دانشجویان همان هزینه شهریه را اینجا پرداخت کنند، این دانشگاه باید تحت نظارت وزارت بهداشت باشد. البته راهکار بازگشت برای دانشجویان پزشکی وجود دارد اما تعداد کمی می توانند ضوابط را تامین کنند و به کشور باز گردند.

استاد خسروپناه با تاکید بر ارایه راهکارهای عملیاتی در مواجهه با دانشجویان ایرانی خارج از کشور گفت: همچنین لازم است ظرفیت دانشگاه های خارجی که دانشجویان ایرانی در آنجا تحصیل می کنند، شناسایی شود تا بتوانیم با آنها در تعامل باشیم. در این مسیر می توان اساتید و محققان برجسته این دانشگاه ها در حوزه های مختلف را شناسایی کرد.

وی با بیان اینکه باید جلساتی که برگزار می شود به راه حل ختم شود، ادامه داد: برخی از موانع با ماده واحده ای در شورای عالی انقلاب فرهنگی حل می شود بنابراین می توانید در این زمینه بسته های سیاستی لازم را تدوین کنید.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به کرسی های زبان فارسی در کشورهای مختلف گفت: برخی از استادان زبان فارسی علاقه مند هستند که به کشورهای مختلف بروند و در کرسی های زبان فارسی خارج از کشور مستقر شوند باید مورد حمایت قرار گیرند.

استاد خسروپناه گفت: سوال جدی برخی از ایرانیان و غیرایرانیان این است که اسلام شیعی چیست؟ کتاب هایی در این زمینه داریم اما باید در این زمینه اقدامات لازم برای شناساندن اسلام شیعی صورت گیرد. در سفرهایی که بنده داشتم برخی از مسیحیان و کاردینال ها، سوالاتی در مورد مذهب تشیع داشتند، بنده خوشبخنانه اخیرا توانستم کتابی به نام اسلام شناسی بنویسم. بنابراین باید محتواهای لازم در زمینه تدوین شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تهیه گزارش وضعیت دانشجویان ایرانی خارج از کشور" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تهیه گزارش وضعیت دانشجویان ایرانی خارج از کشور"، کلیک کنید.