توصیه های آتش نشانی برای نصب ایمن کولر

توصیه های آتش نشانی برای نصب ایمن کولر

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران هشدارهایی را برای نصب و راه اندازی ایمن کولرها در فصل تابستان ارایه کرد.

سید جلال ملکی در گفت وگو با ویکی بلاگ با اشاره به نزدیکی به فصل گرم سال گفت: فصل تابستان برای بسیاری از مردم بسیار فصل دلپذیری بوده و این فصل به فصل خانواده و تعطیلات و سفر مشهور است؛ اما گرمای تابستان، برای بسیاری از مردم غیرقابل تحمل است، به همین دلیل از انواع وسایل سرمایشی در جهت مطلوب سازی و خنک تر کردن هوا استفاده می شود.

وی با اشاره به استفاده از انواع کولرها در فصل تابستان افزود: در این فصل می توان از کولرهای آبی و برقی استفاده کرد با در خصوص کولر  راه اندازی و نصب ایمن این کولرها باید به برخی نکات توجه کرد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران در تشریح نکات ایمن درباره کولرها ادامه داد: نصب و راه اندازی کولر باید توسط سرویس کار مجاز انجام شود در غیراین صورت حتما باید دفترچه راهنمای کولر قبل از انجام هر اقدامی، مطالعه شود.

ملکی درباره مسایل الکتریکی این کولرها نیز گفت: مسیله برق بسیار مهم است و باید مسیر انشعاب آن و سیم کشی را کنترل کرد تا در صورت بروز هرگونه خرابی، مشکلی ایجاد نشود. همچنین نصب فیوز مناسب، سر راه سیم فاز برق امری ضروری است.

وی افزود: بر اساس استاندارد جدید کولرها، سازنده از کلید قطع دو قطب(فاز و نول) استفاده می کند، همچنین سازنده از رله(کلید حفاظت جان) در مدار الکتریکی کولر استفاده می کند که در این صورت خطر برق گرفتگی بسیار کاهش می یابد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران ادامه داد: سیم ارت منازل را نیز باید حتما به ترمینال سیم ارت کولر وصل کرد.

ملکی با اشاره به خیس شدن پوشال ها  گفت: از ریختن آب توسط شیلنگ یا پارچ روی پوشال ها جدا خودداری کنید؛ زیرا این کار احتمال خطر برق گرفتگی و یا سوختن الکتروموتور را افزایش می دهد. همچنین هنگام سرویس کولر برای استفاده مجدد، حتما کولر خاموش باشد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران ادامه داد: کولر را در فاصله حداقل 20 سانتیمتری از کف نصب کنید و از قراردادن روی پایه های لرزان و یا پرتگاه خودداری کنید. همچنین هنگام سرویس کولرهای گازی و آبی باید به این موضوع توجه شود که امکان سقوط افراد در حین سرویس کولر از لبه پشت بام؛ بالکن و … وجود نداشته باشد.

پایان خبر ویکی بلاگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توصیه های آتش نشانی برای نصب ایمن کولر" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توصیه های آتش نشانی برای نصب ایمن کولر"، کلیک کنید.