جنون یک دیوانه – ویکی بلاگ

جنون یک دیوانه

در هشتمین ماه از نسل کشی غزه، گزارش ها از طراحی رژیم صهیونیستی و شخص نتانیاهو برای حمله به رفح حکایت دارد. حمله ای که به دلیل وجود یک میلیون و چهارصد هزار آواره در این منطقه می تواند به یک فاجعه  نسل کشی سراسری منجر شود.

به گزارش ویکی بلاگ، علی تتماج در یادداشتی در سیاست روز نوشت: سران رژیم صهیونیستی در حالی برآنند تا این تصمیم را نشانه قدرت و توانشان در برابر مقاومت غزه عنوان نمایند که نگاهی به روند تحولات بیانگر حقیقتی ورای این ادعا می باشد. در عرصه داخلی رژیم صهیونیستی این روزها مطالبات برای سرنگون نخست وزیر نتانیاهو شدت گرفته و حتی اعضای کابینه و نظامیان نیز در صف استعفا قرار گرفته اند. در همین حال در شرایطی که آمریکا و صهیونیست ها برآنند بوده اند تا با سلاح گرسنگی، حماس را به پذیرش شروط خود در مذاکرات آتش بس وادار سازند در حالی که خود هیچ تعهدی را برای اجرای آتش بس پایدار نمی دهند، مقاومت حماس مبنی بر لزوم تحقق پیش شرط های آتش بس دایم و افزایش امدادرسانی به غزه، عملا این سناریو را با شکست مواجه کرد. در صجنه جهانی نیز به رغم تحرکات گسترده رسانه ای صهیونیست ها و غرب، عملا افکار عمومی در کنار فلسطین قرار گرفته اند و حتی در دانشگاه های آمریکا و اروپا مجازات رژیم صهیونیستی به یک مطالبه سراسری مبدل شده است. این روند چنان است که حتی افرادی همچون بورل مسیول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مجبور شده اند تا به نقش بحران ساز رژیم صهیونیستی در منطقه اذعان نمایند.

با توجه به مجموع این تحولات می توان گفت که عملا نتانیاهو در عرصه داخلی و بیرونی در وضعیت بحرانی قرار گرفته است که هر لحظه احتمال سقوط آن وجود دارد. در این شرایط سران این رژیم بر این تصورند که تنها راه نجات آن از سرنگونی را انجام عملیات نظامی در رفح و کشتارهای بیشتر تشکیل می دهد. به عبارتی دیگر می توان گفت آنچه اکنون در رفح روی می دهد نه قدرت و توان رژیم صهیونیستی بلکه شدت گرفتن روند زوال آن است. البته روند تحولات 8 ماهه غزه نشان داده است که این جنون در نهایت صرفا به نسل کشی و ویرانی ختم می شود و رژیم صهیونیستی توان تحقق اهداف خود را نخواهد داشت چرا که مقاومت غزه است که این روزها تعیین کننده سرنوشت جنگ می باشد و سرانجام نتانیاهو و ارتش صهیونیستی و حامیانش جز شکست در برابر غزه نخواهد بود.

پایان خبر ویکی بلاگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جنون یک دیوانه – ویکی بلاگ" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جنون یک دیوانه – ویکی بلاگ"، کلیک کنید.