حداقل و حداکثر سن اهدای خون / نجات جان سه نفر با اهدای هر کیسه خون

حداقل و حداکثر سن اهدای خون / نجات جان سه نفر با اهدای هر کیسه خون

سرپرست معاونت اجتماعی سازمان انتقال خون ضمن بیان اینکه هر کیسه خون اهدایی در سه بخش گلبول قرمز، پلاکت و پلاسما می تواند به سه نفر کمک کند، گفت: تلاش می کنیم تا اهدای خون داوطلبانه در میان جوانان فرهنگ سازی شود که در این زمینه در حال برنامه ریزی با دانشگاه ها هستیم.

شهرام میرزایی در گفت و گو با ویکی بلاگ، با تاکید بر اینکه مردم نقش بسیار مهمی در معاونت اجتماعی وزارت بهداشت دارند درباره مجموع برنامه های این معاونت اظهار کرد: از جمله مهم ترین برنامه هایی که معاونت اجتماعی سازمان انتقال خون دارد این است که اهداکنندگان خون را جذب، حفظ و ساماندهی کند و همچنین مشارکت خیرین و بنگاه های اقتصادی برای ایفای نقش و مسیولیت های اجتماعی در زمینه های تکمیل پروژه های عمرانی و تجهیز توسعه پایگاه ها و مراکز انتقال خون در سطح کشور را جذب کند.

وی همچنین با اولویت دانستن جذب زنان و جوانان برای انتقال خون طی سال آینده، گفت: تلاش ما این است که افرادی که برای اولین بار برای اهدای خون اقدام می کنند، جوانان باشند و در این زمینه ایفای نقش کنند که در این زمینه در حال برنامه ریزی با دانشگاه ها هستیم تا بتوانیم فرهنگ ارتقای خون داوطلبانه را در محیط دانشگاه ترویج دهیم.

سرپرست معاونت اجتماعی سازمان انتقال خون ادامه داد: برای به کارگیری ظرفیت جوانان با وزارت ورزش و جوانان نیز جلسات مشترکی را داشتیم تا این فرهنگ را در میان جوانان ترویج دهیم. برای بیشتر شدن مشارکت زنان نیز وزارت بهداشت و وزارت ارشاد و همچنین اصحاب رسانه می توانند کمک کنند.

میرزایی در پایان ضمن بیان اینکه حداقل سن اهدای خون 18 سال و حداکثر سن 65 سال است، اظهار کرد: هر کسیه خون که حدود 400 تا 450 سی سی است که در سه بخش گلبول قرمز، پلاکت و پلاسما می تواند به سه نفر کمک کند.

پایان خبر ویکی بلاگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حداقل و حداکثر سن اهدای خون / نجات جان سه نفر با اهدای هر کیسه خون" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حداقل و حداکثر سن اهدای خون / نجات جان سه نفر با اهدای هر کیسه خون"، کلیک کنید.