حیثیت اجتماعی صنوف باید محفوظ بماند

حیثیت اجتماعی صنوف باید محفوظ بماند

ویکی بلاگ/فارس نماینده ولی فقیه در استان فارس تاکید کرد: همه اقشار خدوم هستند و حیثیت اجتماعی آنان باید محفوظ بماند. 

آیت الله لطف الله دژکام امروز، 13 اردیبهشت در جمع 80 دندانپزشک سراسر کشور حاضر در اردوی جهادی در شیراز گفت: اگر تقسیم کار را در جامعه ندانیم ممکن است در قسمت هایی احساس کمبود و کسری کنیم و از همه گلایه داشته باشیم. همان طوری که در فضای مجازی می بینیم که گاهی گلایه می کنند چرا رهبری کاری نمی کند؟ مقام معظم رهبری فرموده اند شرح وظایف هر کسی مشخص است. 

وی یادآور شد: در جلسه مسیولان، یکی از مسیولان کشور بایدهایی را اعلام کرد و رهبری در سخنرانی خود فرمودند که بایدها را چه کسی باید انجام دهد. باید بدانیم مسیول هر کاری کیست و آن قسمت را از مسیول مربوطه بخواهیم.

حال وقتی تقسیم کار در جامعه رخ می دهد گروه ها و اصناف پیدا می شوند و به همه باید احترام شود. 

آیت الله دژکام با تاکید بر اینکه همه اقشار خدوم هستند و حیثیت اجتماعی صنف باید محفوظ بماند، افزود: گرچه در هر صنفی ممکن است خلاف هم رخ دهد و جلوی خلاف را هم باید بگیریم اما حیثیت اجتماعی کل صنف اگر خراب شد دیگر نمی توان ادامه داد.

امام جمعه شیراز در ادامه حدیثی از امام جعفر صادق(ع) را با توجه به در پیش رو بودن سالروز شهادت ایشان یادآور شد و گفت: آن حضرت فرمود هر جامعه ای نیاز به 3 کارگردان در سه قسمت دارد. اول امیر عادل، امیر فرماندار است و فرمانروا باید باشد و امام صادق(ع) فرموده عادل هم باشد؛ یعنی حرفش را گوش دهند و امیر عادلانه حکم براند. دوم طبیب حاذق، پزشکان کاربلد که جامعه خیلی نیاز دارد.

وی بیان کرد: در هر قشری آدم خدوم هست و گاهی یک نفر خطا می کند و با آنکه خطا می کند، قانونا و شرعا باید برخورد شود اما نباید حیثیت یک قشر و صنف را زیر سیوال ببریم که ضررش متوجه خودمان می شود چون ما به آن ها نیاز داریم و در جامعه باید باشند.

آیت الله دژکام ادامه داد: تلاش می کنیم تربیت یافتگانی که از دانشگاه خارج می شوند همه مثل شما جهادگرانی باشند که به مردم خدمت می کنید ولی ممکن است خطاکار هم در این بین باشد اما یک صنف را به بهانه چند نفر خلافکار تخریب نکنیم که ضررش را جامعه می برد و نسبت به پزشکان ادب و احترام کنیم. 

عضو مجلس خبرگان رهبری برگزاری اردوی جهادی دندانپزشکان را اقدامی ارزشمند توصیف کرد و گفت: از همه مجموعه هایی که این پزشکان را با نیازهای مردم درگیر می کنند و خدمات خوبی ارایه می شود، قدردانی می کنیم اما باز هم جا دارد که کار شود.

وی، سومین نکته در حدیث امام صادق(ع) را نیاز به فقیه ورع در جامعه عنوان کرد و گفت: جامعه نیاز به فقیه خدا ترس دارد. گاهی حرف زدن سنگین است. فقیه حرف حق را بزند و در این مسیر رسانه ها نیز مجال دهند و همکاری کنند تا مطابق همان چارچوب و حرف حق کار عملیاتی و اجرایی شود.

به گزارش ویکی بلاگ، اردوی جهادی تیم 80 نفری متخصصین دندانپزشکی با شعار «مکتب صادق، وعده صادق، خدمت صادق» به همت نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در راستای خدمت رسانی به محرومین و نیازمندان به مدت 3 روز از 12 لغایت 15 اردیبهشت ماه هر روز ساعت 8:30 لغایت 19 در مجتمع فرهنگی تربیتی شهید آیت الله ربانی(ره) شیراز برگزار می شود.

پایان خبر ویکی بلاگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حیثیت اجتماعی صنوف باید محفوظ بماند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حیثیت اجتماعی صنوف باید محفوظ بماند"، کلیک کنید.