خبر خوش برای سربازان؛ این سازمان خوش نام سرباز امریه می گیرد

خبر خوش برای سربازان؛ این سازمان خوش نام سرباز امریه می گیرد

به گزارش ویکی بلاگ، مجوز استفاده از ظرفیت نیروهای وظیفه برای بکارگیری در پایگاه های آتش نشانی روستایی توسط ستاد کل نیروهای مسلح صادر شد.اشکان جعفرکریمی مدیرکل دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ضمن اعلام خبر فوق اظهار کرد: این مجوز با پیگیری های این دفتر و با توجه به مشکلات دهیاری ها جهت تامین نیروی انسانی مورد نیاز پایگاه های آتش نشانی روستایی، توسط ستاد کل نیروهای مسلح، صادر شده که بر اساس آن، به مدت 2 سال استفاده از تعداد محدودی نیروهای وظیفه در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای غیرپزشکی برای بکارگیری در پایگاه های آتش نشانی روستایی با اولویت مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور امکان پذیر شده است.

فارس نوشت: وی خاطرنشان کرد: تا کنون تعداد 938 پایگاه آتش نشانی در مناطق روستایی کشور ایجاد شده که با برنامه ریزی صورت گرفته به منظور دسترسی به حداقل استانداردهای لازم برای ارایه خدمات آتش نشانی و ایمنی به جوامع روستایی کشور، تعداد پایگاه های مذکور به مرور در حال افزایش است. وی افزود: یکی از مهم ترین مشکلات این پایگاه ها، تامین نیروی انسانی موردنیازاست که به دلیل محدودیت منابع اعتباری دهیاری ها، استفاده از ظرفیت نیروهای وظیفه می تواند در رفع این مشکل، موثر واقع شود. کریمی همچنین در خصوص اثربخشی موضوع نیز اظهار نمود: در سال های 1400 و 1401 بر اساس مجوز اخذ شده از ستاد کل نیروهای مسلح بالغ بر 350 نیروی امریه در پایگاه های آتش نشانی روستایی جذب و بکارگیری شدند که موجب فعال سازی این پایگاه ها و ارایه خدمات شبانه روزی در بسیاری از آن هاشد.

وی در ادامه افزود: در تعدادی از پایگاه ها با برنامه ریزی صورت گرفته، نیروهای امریه علاوه بر انجام خدمات اطفای حریق، نسبت به ارایه آموزش های ایمنی به اهالی روستاها نیز اقدام می کردند که در بهبود وضعیت ایمنی روستاها، بسیار اثرگذار بود. مدیرکل دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات روستایی در پایان یادآورشد: با توجه به صدور مجوز جدید توسط ستادکل نیروهای مسلح، به منظور هماهنگی برای بهره گیری مناسب از این ظرفیت، جلسه ای در دفتر سیاستگذاری و نظارت راهبردی حفاظت اطلاعات نیروهای مسلح با حضور نماینده دولت در امور کارکنان وظیفه و نمایندگان سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور برگزار شد.وی اافزود: در این جلسه در خصوص چالش های مربوط به این موضوع و راهکارهای رفع آنها بحث و تبادل نظر گردید و تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ شد.

4747

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خبر خوش برای سربازان؛ این سازمان خوش نام سرباز امریه می گیرد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خبر خوش برای سربازان؛ این سازمان خوش نام سرباز امریه می گیرد"، کلیک کنید.