خیز دوباره فرودگاه کرمانشاه برای بین المللی شدن

خیز دوباره فرودگاه کرمانشاه برای بین المللی شدن

ویکی بلاگ/کرمانشاه مدیرکل فرودگاه کرمانشاه ابراز امیدواری کرد؛ با پایان عملیات بهسازی باند این فرودگاه، شاهد از سرگیری پروازهای بین المللی با همکاری شرکت های هواپیمایی باشیم.

مجتبی بیاتی در گفت و گو با ویکی بلاگ، با بیان اینکه در حال حاضر حدود 46 پرواز در هفته در فرودگاه کرمانشاه انجام می شود، گفت: این پروازها به مقاصد تهران، مشهد، عسلویه و قشم صورت می گیرد.

وی تعداد شرکت های هواپیمایی که اکنون در فرودگاه کرمانشاه پرواز دارند را هفت شرکت اعلام کرد و یادآور شد: اخیرا با توجه به حجم زیاد تقاضایی که وجود داشت، پرواز در مسیر کرمانشاه به قشم و بالعکس را برای دو روز در هفته و روزهای دوشنبه و پنجشنبه راه اندازی کردیم.

مدیرکل فرودگاه کرمانشاه از برنامه برای افزایش بیشتر پروازهای فرودگاه کرمانشاه نیز خبر داد و عنوان کرد: مسیرهای شیراز، تبریز، بندرعباس و شهرهای شمال کشور بسیار پرتقاضا هستند که امیدواریم با همکاری شرکت های هواپیمایی پرواز در این مسیرها برقرار شود.

بیاتی با اشاره به اینکه زمانی فرودگاه کرمانشاه در مسیرهای بین المللی نیز پرواز داشت، یادآور شد: در آن زمان چهار تا شش پرواز در هفته به مقصد استانبول داشتیم و برخی مسافران از استانبول به مسیرهای دیگری در نقاط مختلف دنیا می رفتند.

وی با بیان اینکه امیدواریم با پایان کار بهسازی باند فرودگاه کرمانشاه و برداشته شدن محدودیت پرواز در شب و فراهم شدن امکان نشستن پروازهای پهن پیکر دوباره با همکاری شرکت های هواپیمایی شاهد راه اندازی پروازهای بین المللی در فروگاه کرمانشاه باشیم، گفت: برقراری پروازهای بین المللی مطالبه مهمی است که پیگیر آن هستیم.

مدیرکل فرودگاه کرمانشاه در ادامه دو عامل اصلی را باعث محدودیت پروازها دانست و ادامه داد: کمبود ناوگان که بخشی از آن متاثر از شرایط تحریم است و همچنین قیمت های دستوری نرخ بلیت دو عامل اصلی کم بودن تعداد پروازها به شمار می رود.

مدیرکل فرودگاه کرمانشاه از مزایای راه اندازی پروازهای بیشتر در فرودگاه کرمانشاه یاد کرد و افزود: فرودگاه کرمانشاه نه تنها برای مردم کرمانشاه، بلکه برای مردم استان های همجوار نیز منشاء خدمت خواهد بود و نقش بسزایی نیز در جابجایی زوار عتبات عالیات و مسافران عراقی خواهد داشت.

بیاتی افزود: برای نمونه هم اکنون هر روز به مشهد پرواز داریم که نزدیک به 50 درصد مسافران آن توریست های عراقی هستند و این امر نشان می دهد افزایش تعداد پروازهای فرودگاه کرمانشاه به رونق صنعت توریسم کشور نیز کمک خواهد کرد.

وی در ادامه اشاره ای هم به عملکرد فرودگاه کرمانشاه در دو ماهه امسال داشت و گفت: در این مدت 308 پرواز در فرودگاه کرمانشاه انجام شده و 31 هزار و 487 نفر توسط این پروازها جابجا شده اند.

به گفته این مسیول، در این مدت 268 تن بار نیز توسط پروازهای فرودگاه کرمانشاه جابجا شده است.

پایان خبر ویکی بلاگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خیز دوباره فرودگاه کرمانشاه برای بین المللی شدن" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خیز دوباره فرودگاه کرمانشاه برای بین المللی شدن"، کلیک کنید.