دادستان کل کشور عازم تاجیکستان شد – خبرگزاری ویکی بلاگ | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری ویکی بلاگ، حجت الاسلام والمسلمین موحدی، دادستان کل کشور به منظور شرکت در پنجمین اجلاس دادستان های کل کشورهای عضو اکو که از تاریخ 26 تا 28 اردیبهشت ماه برگزار می شود، عازم دوشنبه پایتخت تاجیکستان شد.

در این اجلاس به موضوعاتی از جمله همکاری علمی و پژوهشی بین مراکز آموزشی قضات دادسراها، همکاری عملیاتی برای مبارزه با قاچاق انسان، قاچاق مواد مخدر و جرایم سایبری و همچنین پیگیری مصوبات چهار جلسه گذشته پرداخته خواهد شد.

محمد عباسی مستشار دادگاه عالی انتظامی قضات و رییس دفتر دادستان کل کشور، فوایدی دادیار دادسرای دیوان عالی و رییس اداره امور بین الملل دادستانی کل و مهدی بخشی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان در این سفر حجت الاسلام والمسلمین موحدی را همراهی خواهند کرد.

دیدارهای دو جانبه با دادستان های حاضر در این اجلاس از جمله دادستان کل جمهوری آذربایجان و چند کشور دیگر از جمله برنامه های پیش بینی شده برای دادستان کل کشورمان است.

در این ملاقات ها مسایل و موضوعاتی همچون همکاری در تدوین کنوانسیون بین المللی جرایم سایبری، انتقال و استرداد محکومین بین دو کشور و ادامه همکاری ها در مبارزه با تروریست و افراط گرایی مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

اولین اجلاس دادستان های کل کشورهای عضو اکو در اردیبهشت سال 1391 به میزبانی ایران، دومین اجلاس در آبان 1394 در ترکیه، سومین اجلاس در سال 1396 در پاکستان و چهارمین اجلاس در شهریور سال 1402 در آذربایجان برگزار شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دادستان کل کشور عازم تاجیکستان شد – خبرگزاری ویکی بلاگ | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دادستان کل کشور عازم تاجیکستان شد – خبرگزاری ویکی بلاگ | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.