درخواست «افزایش اختیارات آتش نشانی در برابر ساختمان های نا ایمن» به مجلس می رود

درخواست «افزایش اختیارات آتش نشانی در برابر ساختمان های نا ایمن» به مجلس می رود

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از پیگیری برای تغییر قوانین بازدید ایمنی آتش نشانان از ساختمان ها خبر داد و گفت: بر اساس طرحی که به زودی مجلس ارایه خواهد شد، آتس نشانان به عنوان ضابط امکان بازدید ایمنی از ساختمان ها و پلمب ساختمان های نا ایمن را خواهند داشت.

قدرت اله محمدی در گفت وگو با ویکی بلاگ، درباره مقررات تاییدیه ایمنی ساختمان ها  گفت: سازمان آتش نشانی، موظف است تمام ساختمان های شهر را از نظر ایمنی مورد بازدید و بررسی قرار دهد. در واقع هر ساختمان جدید برای دریافت پایان کار و سند باید از آتش نشانی، تاییدیه ایمنی دریافت کند. همچنین ساختمان های قدیمی و به خصوص ساختمان های عمومی و پرجمعیت نیز توسط تیم های ویژه مورد بررسی و بازدید حضوری قرار می گیرند.

وی افزود: کارشناسان ایمنی ما از ساختمان ها و مراکز مختلف بازرسی به عمل می آوردند و مشکلات ایمنی را آنها را تشخیص می دهند. سپس با ایجاد یک دستورالعمل، نحوه ایمن سازی را به مالکان ساختمان ها ارایه می دهند و همچنین پس از رفع نواقص، ساختمان ها را دوباره بررسی کرده و برایشان تاییدیه ایمنی صادر می شود.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با اشاره به مانع تراشی های ایجاد ایمنی در ساختمان ها ادامه داد: مشکل سازمان آتش نشانی از جایی آغاز می شود که متاسفانه برخی مالکان ساختمان های شخصی یا حتی برخی ارگان های دولتی، اجازه ورود آتش نشانان را به این مراکز نمی دهند و این گونه در مسیر ایجاد ایمنی، مانع تراشی می کنند.

محمدی گفت: از آنجایی که در قوانین، سازمان آتش نشانی به عنوان ضابط معرفی نشده است؛ مالکان می توانند مانع ورود کارشناسان ما شوند و از ایجاد ایمنی طفره بروند. به همین دلیل نیز ما این خواسته خود را برای تغییر در قوانین، در برنامه جامع گنجانده ایم و قرار است به زودی به مجلس ارسال شود.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران ادامه داد:  امیدوارم این خواسته ما که به نفع همگان است و باعث افزایش ضریب ایمنی می شود؛ تحقق پیدا کند.

محمدی گفت: در صورت تصویب این قانون، سازمان آتش نشانی برای ورود به ساختمان ها دیگر نیازمند اجازه مالک نخواهد بود و می تواند به عنوان ضابط وارد عمل شده و ساختمان ها را مجبور به اجرای نکات ایمنی کند؛ وگرنه پلمب در انتظار آنها خواهد بود. در واقع این قانون اختیارات آتش نشانی را در برابر ساختمان های نا ایمن افزایش خواهد داد.

وی همچنین گفت: البته درحال حاضر نیز دستگاه قضایی هماهنگی خوبی درباره ساختمان های نا ایمن با آتش نشانی دارد.

پایان خبر ویکی بلاگ 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درخواست «افزایش اختیارات آتش نشانی در برابر ساختمان های نا ایمن» به مجلس می رود" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درخواست «افزایش اختیارات آتش نشانی در برابر ساختمان های نا ایمن» به مجلس می رود"، کلیک کنید.