در دولت شهید رییسی شاهد انقلاب در حوزه مسکن بودیم

در دولت شهید رییسی شاهد انقلاب در حوزه مسکن بودیم

ویکی بلاگ/خوزستان مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان گفت: در دولت شهید آیت الله سید ابراهیم رییسی به معنای واقعی شاهد یک انقلاب در حوزه مسکن بودیم.

روح الله عمادی در گفت وگو با ویکی بلاگ، با تسلیت شهادت رییس جمهور، وزیر امور خارجه و همراهان، اظهار کرد: با توجه به عقب ماندگی در بحث مسکن، نهضت ملی مسکن یکی از طرح های مهم و نیاز اساسی جامعه بود که در دولت شهید آیت الله رییسی به اجرا درآمد. شهید جمهور، به استان خوزستان توجه بسیار ویژه ای داشت و اقدامات دولت در این بخش موید این مساله است.

وی افزود: از ابتدای دولت، با توجه به تکالیف مشخص شده در بنیاد مسکن، در حوزه شهری و روستایی در حال انجام ماموریت خود هستیم. قرار بود طی چهار سال 24 هزار واحد مسکن روستایی اجرا شود که بر این اساس سالانه حدود 20 هزار واحد روستایی و شهری محقق شد.

عمادی ادامه داد: دولت و شخص آیت الله رییسی دیدگاه ویژه ای به استان خوزستان داشت و سهم مسکن روستایی در استان نسبت به سال قبل بیش از سه برابر اضافه شد. از 5 هزار و 500 واحد در سال گذشته به 17 هزار واحد رسیدیم که نشان دهنده در اولویت بودن و پرداختن ویژه به استان خوزستان بود و در این زمینه تاکنون 12 هزار واحد به بانک ها معرفی شده اند و در حال انعقاد قرارداد هستند.

مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان گفت: سرجمع واحدهای مسکن روستایی و بازسازی ها، 28 هزار واحد تا پایان امسال است که اجرا می شود و وارد بخش نازک کاری خواهند شد.

وی عنوان کرد: نهضت ملی مسکن در شهرهای با جمعیت زیر 100 هزار نفر از مسایل مورد تمرکز بنیاد مسکن است. با پیگیری های انجام شده، اولین گام تامین زمین است. در سال گذشته بیش از 9 هزار قطعه زمین تامین شد و جمعا در این سال ها 13 هزار و 800 قطعه زمین در شهرهای با جمعیت زیر 100 هزار نفر تامین شد که 2 هزار و 500 واحد تحویل داده شدند و بخشی نیز در حال اجرا هستند و به 6 هزار و 500 نفر متقاضی مسکن نیز اعلام شد که آورد اولیه خود را واریز و زمین را تحویل بگیرند.

عمادی بیان کرد: همچنین در شهرهای با جمعیت بالای 100 هزار نفر، 7 هزار واحد در شهرهای اهواز، دزفول، اندیمشک و بهبهان در حال اجرا هستند که پیشرفت فیزیکی خوبی دارند. برنامه این بود برای تحویل این واحدها در پایان امسال میزبان رییس جمهور باشیم که متاسفانه این حادثه ناگوار رخ داد.

وی ادامه داد: تامین زمین در شهرها یکی از چالش ها در کشور بود که استان نیز از این قاعده مستثنا نیست. با توجه به اینکه عرصه های استان عموما زمین های کشاورزی درجه یک هستند، در برخی شهرها با مساله تامین زمین روبرو بودیم. در این راستا، تفاهمنامه ای میان وزارت مسکن و بنیاد منعقد شد که براساس آن زمین های مرغوب مسکن شناسایی می شوند و در اختیار مسکن قرار داده می شود. در استان، 35 هزار قطعه زمین شناسایی و در حال تملک است که 10 هزار واحد تملک و 7 هزار و 700 قطعه آماده تحویل هستند.

مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان گفت: در دولت شهید رییسی به معنای واقعی شاهد یک انقلاب در حوزه مسکن بودیم. شهید آیت الله رییسی، هر 20 روز تا یک ماه در جلسات شورای مسکن حضور پیدا می کرد و به مسایل رسیدگی می کرد.

پایان خبر ویکی بلاگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "در دولت شهید رییسی شاهد انقلاب در حوزه مسکن بودیم" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "در دولت شهید رییسی شاهد انقلاب در حوزه مسکن بودیم"، کلیک کنید.