دلایل سیل غرب مازندران تشریح شد

ویکی بلاگ/مازندران مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران با بیان این‌که همه دستگاه‌های مرتبط باید در زمینه حفظ حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها هم‌مسیر باشند، گفت: توجه به هشدارهای آب منطقه‌ای برای ایمن‌سازی سازه‌های فاقد آبگذر ایمن و رفع تصرفات حریم و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها می‌تواند مانع بروز خسارات ناشی از سیل شود که تحقق این امر به همراهی همه دستگاه‌های مرتبط نیاز دارد.

حیدر داوودیان امروز در جلسه بررسی وضعیت مناطق سیل‌زده بلده که در بخشداری بلده با حضور نماینده مردم نور و محمودآباد، رئیس سازمان جهاد کشاورزی و تعدادی از مدیران شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: اتفاقی که در چالوس افتاد و منجر به فوت سه هموطن شد به دلیل بی‌توجهی به همین نکاتی است که آب‌ منطقه‌ای بر آن تاکید دارد. وقتی آب منطقه‌ای اعلام می‌کند مقدار حریم و بستر رودخانه چقدر باشد قصد پیشگیری از خسارت‌های آینده را دارد.

وی افزود: در مورد محل استقرار ساختمان رستورانی که در سیل ۲۴ خرداد آسیب دید و چند تن از مسافران مقابل آن گرفتار سیل شدند، هشدارهای لازم داده شده بود. حتی بابت غیرایمن و نامناسب بودن سازه تقاطعی آبگذر در این نقطه نیز هشدار داده بودیم. اما توجهی به هشدارها نشد و اتفاق تلخی در این منطقه رقم خورد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران با اشاره به طغیان رودخانه بلده در روزهای اخیر و بروز خسارت به برخی زیرساخت‌ها اظهار کرد: رودخانه بلده در برخی نقاط به ساماندهی و لایروبی نیاز دارد. در قسمت‌هایی از این رودخانه نیز لازم است که سازه‌های تثبیت بستر ایجاد شود یا سازه‌های تقاطعی اصلاح شود. البته برای ساماندهی به تامین اعتبار نیاز است.

داوودیان خاطرنشان کرد: در این زمینه چند دستگاه باید همراهی و همکاری لازم را داشته باشند. یکی از دستگاه‌ها اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری است. باید با اقدامات آبخیزداری از بروز خطر در این نقاط پیشگیری کرد.

دلایل سیل غرب مازندران تشریح شد

وی با بیان این‌که امکان لایروبی مسیل‌ها وجود ندارد، اظهار کرد: با رفع تصرفات در حریم و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها می‌توانیم در مسیر کاهش خسارات حرکت کنیم. در همین منطقه بلده دیده می‌شود که برخی افراد در حریم مسیل خانه ساختند. درخواست و تاکید ما این است که دهیاران حتما پیش از صدور پروانه از اداره منابع آب استعلام بگیرند. حتی اگر مدتی هم زمان صرف شود به پیشگیری از خسارات مالی و جانی می‌ارزد.

پایان خبر ویکی بلاگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دلایل سیل غرب مازندران تشریح شد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دلایل سیل غرب مازندران تشریح شد"، کلیک کنید.