راه‌اندازی مراکز مشاوره و اجرای طرح «راه زندگی»در ایلام – خبرگزاری ویکی بلاگ | اخبار ایران و جهان

راه‌اندازی مراکز مشاوره و اجرای طرح «راه زندگی»در ایلام - خبرگزاری ویکی بلاگ | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار ویکی بلاگ، عصر سه شنبه همزمان با سراسر کشور، نشست سراسری مدیران کل کتابخانه های عمومی و کمیته امداد به صورت ویدئو کنفرانس، با حضور مدیران کل کتابخانه‌های عمومی ایلام و کمیته امداد استان ایلام در محل سالن جلسات اداره کل کمیته امداد استان ایلام برگزار شد.

سمیه حیدری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی ایلام ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه کمیته امداد در خصوص همکاری در راه‌اندازی مراکز مشاوره و اجرای طرح «راه زندگی» بیان کرد: کتابخانه ها به مانند گذشته دیگر تنها یک مخزن و سالن مطالعه نیست، بلکه به عنوان یک مرکز فرهنگی اجتماعی پویا فعالیت می‌کند.

حیدری با بیان اینکه در کتابخانه‌های نسل جدید ۶۰ نوع خدمت قابل ارائه است، توضیح داد: امانت دادن کتاب و استفاده از سالن مطالعه یکی از خدمات کتابخانه‌های نسل جدید است. سطوح مختلف حوزه فرهنگ و اجتماع در کتابخانه قابل دسترسی است.

حیدری افزود: در همکاری با کمیته امداد قصد داریم اتاق‌های مشاوره و خدمات مشاوره‌ای گسترش پیدا کنند. دوره‌های آموزشی و کارگاه‌های متنوعی در بحث کسب‌وکار و مشاغل برگزارکردیم تا مخاطبان بتوانند کسب‌وکارهای کوچک و آموزشی را تجربه کنند. همچنین بخش کودک در کتابخانه عمومی وجود دارد و فعالیت‌هایی مانند محافل ادبی، قرآنی برگزار می‌شود. با راه اندازی مراکز مشاوره در کتابخانه‌های عمومی شاهد کاهش هزینه مشاوره و استفاده مردمی از ظرفیت کتابخانه ها خواهیم بود. همچنین با اجرای این طرح پاخور کتابخانه ها افزایش پیدا می‌کند و ظرفیت کتابخانه های عمومی به جامعه بیشتر شناسانده می‌شود.

وی ادامه داد: هدف اصلی ایجاد کلینیک رز، ارائه مشاوره در کتابخانه‌های عمومی برای ارائه خدمات به مددجویان کمیته و عموم مردم و همکاری در برگزاری رویدادهای فرهنگی است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی ایلام تصریح کرد: از تعهدات نهاد کتابخانه های عمومی می‌توان به ارائه تسهیلات لازم به منظور عضویت رایگان مددجویان تحت پوشش با پرداخت کارت بهاء و ارائه کد تخفیف ۴۰ درصدی برای عضویت کارکنان کمیته امداد و خانواده‌های آنان در کتابخانه‌های عمومی و همچنین حمایت از کتابخانه‌های عمومی واجد شرایط کمیته در استان‌ها در قالب کتابخانه‌های عمومی مشارکتی و کمک به تأمین منابع مورد نیاز کتابخانه‌های نهاد با تأکید بر آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد.

حیدری در پایان یادآور شد: علاوه بر مددجویان کمیته امداد، شرکت کارکنان کتابخانه و اعضا در کلاس‌ها و کارگاه‌های توانمندساز رایگان و در خصوص خدمت مشاوره فردی به کارکنان نهاد ۴۰ درصد و برای اعضای کتابخانه ۳۰ درصد تخفیف درنظر گرفته شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "راه‌اندازی مراکز مشاوره و اجرای طرح «راه زندگی»در ایلام – خبرگزاری ویکی بلاگ | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "راه‌اندازی مراکز مشاوره و اجرای طرح «راه زندگی»در ایلام – خبرگزاری ویکی بلاگ | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.