ربات جراح یک زن را کشت

ربات جراح یک زن را کشت

به گزارش ویکی بلاگ، یک دستگاه جراحی روباتیک در فلوریدا باعث سوختن و پاره شدن روده باریک یک زن در حین جراحی سرطان روده بزرگ و مرگ وی شده است.

ویکی بلاگ در خبری آورده که همسر این زن از شرکت Intuitive Surgical، سازنده این دستگاه شکایت کرده و خواستار دریافت غرامت شده است.

وی در این شکایت ادعا کرده که شرکت سازنده مطلع بوده که ربات دارای مشکلاتی در زمینه عایق بودن است که ممکن است باعث نشت الکتریسیته و سوزاندن اندام های داخلی شود، اما این خطر را برای مردم فاش نکرده بوده است.

همچنین در این شکایت نامه عنوان شده که شرکت مذکور، ربات های خود را به بیمارستان هایی می فروشد که هیچ تجربه ای در جراحی رباتیک ندارند و به جراحان به درستی نحوه استفاده از این دستگاه که معروف به داوینچی است را آموزش نمی دهد؛ همچنین هزاران گزارش در مورد آسیب ها و نقص های مرتبط با رباات داوینچی دریافت کرده است، اما صدمات را به سازمان غذا و دارو گزارش نکرده است.

در شکایت شاکی، با استناد به یک گزارش این شرکت خطاب به کمیسیون اوراق مالی و بهادار دولت فدرال آمده است که این اولین بار نیست که چنین اتفاقی برای بیماری می افتد که با این ربات تحت عمل جراحی قرار گرفته است و شاکیان در حدود 93 پرونده ادعا می کنند که آنها یا یکی از اعضای خانواده شان که تحت عمل جراحی با این ربات جراح قرار، انواع صدمات را متحمل شده اند که در برخی از موارد منجر به مرگ نیز شده است.

ربات داوینچی، محصولی از یک شرکت آمریکایی است که جراحی های لاپاراسکوپی انجام می دهد؛ هدف از این فناوری این است که جراحی ها را دقیق تر و کمتر تهاجمی کند تا در نهایت منجر به دوره بهبودی کوتاه تر و کمتر دردناک شود.

47217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ربات جراح یک زن را کشت" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ربات جراح یک زن را کشت"، کلیک کنید.