رعایت حجاب در سهمیه داروخانه ها نقش دارد

رعایت حجاب در سهمیه داروخانه ها نقش دارد

آفتاب نیوز :

رییس سازمان غذا و دارو گفت: موضوع رعایت هنجار ها جزو مواردی است که در مواردی مانند سهمیه داروخانه ها نقش دارد. اگر یک داروخانه نسبت به رعایت هنجار ها اقدام نکند، در وهله نخست تذکر داده می شود و اگر تذکر تاثیری نداشته باشد موارد بازدارنده در خصوص داروخانه متخلف اجرا می شود. اگر موارد بازدارنده نیز مثمر ثمر نباشد متخلفان به مراجع قانونی معرفی می شوند.

سیدحیدر محمدی، در ملاقات چهره به چهره در مرکز ارتباطات ریاست جمهوری، درباره آخرین وضعیت تولید داروی بیماران SMA، گفت: رییس جمهور، موضوع حمایت از بیماران SMA را در سال 1400 مطرح کرد. پس از اینکه متخصصان سازمان غذا و دارو، طرح های اولیه این دارو را تایید نکردند نسبت به ورود 2 محموله دارو اقدام کردیم و بر اساس اولویت میان بیماران تقسیم شد. در حال حاضر، محموله دوم داروی این گروه از بیماران به صورت خوراکی و تزریقی وارد شده و در اختیار بیماران قرار گرفته است.

به نوشته ویکی بلاگ، وی ادامه داد: یک شرکت دانش بنیان در زمینه تولید داروی بیماران SMA گام برداشته و طبق موارد اعلام شده این دارو تا پایان خرداد وارد بازار می شود. در حال حاضر، این دارو به میزان آزمایشگاهی تولید شده و اگر نتایج نهایی این دارو اثربخش باشد وارد مرحله تولید صنعتی می شود.

محمدی درباره توزیع داروی بیماران SMA تولید داخلی گفت: سازمان غذا و دارو فقط نسبت به تولید دارو تصمیم گیری می کند، اما نحوه چگونگی توزیع آن بر عهده معاونت درمان وزارت بهداشت است.

رییس سازمان غذا و دارو درباره رسیدگی به وضعیت حجاب در داروخانه ها گفت: سازمان غذا و دارو از نخستین مجموعه هایی بود که به موضوع رعایت پوشش ورود کرد و به همین دلیل اصول رعایت پوشش در داروخانه را ابلاغ کرد.

محمدی ادامه داد: اگرچه اصول مربوط به پوشش در داروخانه ها ابلاغ شده، اما ناهنجاری هایی در این زمینه گزارش می شود. موضوع رعایت هنجار ها جزو مواردی است که در مواردی مانند سهمیه داروخانه ها نقش دارد. اگر یک داروخانه نسبت به رعایت هنجار ها اقدام نکند، در وهله نخست تذکر داده می شود و اگر تذکر تاثیری نداشته باشد موارد بازدارنده در خصوص داروخانه متخلف اجرا می شود. اگر موارد بازدارنده نیز مثمر ثمر نباشد متخلفان به مراجع قانونی معرفی می شوند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رعایت حجاب در سهمیه داروخانه ها نقش دارد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رعایت حجاب در سهمیه داروخانه ها نقش دارد"، کلیک کنید.