روشن کردن کولر در اتوبوس و مترو الزامی است

روشن کردن کولر در اتوبوس و مترو الزامی است

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران تاکید کرد که روشن کردن کولر در مترو و اتوبوس های شهری الزامی است.

به گزارش ویکی بلاگ، سید جعفر تشکری هاشمی با حضور درجمع خبرنگاران با اشاره به گرمای هوای تهران و لزوم استفاده از سیستم های سرمایشی در ناوگان حمل و نقل عمومی گفت: با توجه به افزایش دمای هوا و پیش بینی گرمای بسیار برای تهران استفاده از کولر در ناوگان حمل و نقل عمومی یک امر طبیعی است و رانندگان  موظف هستند تا سیستم های سرمایشی را در مترو، اتوبوس و برخی از تاکسی ها برای مسافران روشن کنند.

وی درخصوص استفاده تاکسی ها از کولر اظهارکرد: به دلیل فرسوده بودن عمده تاکسی ها چندان امیدوار نیستیم که آنها بتوانند از کولر استفاده کنند البته آن دسته از تاکسی هایی که فرسوده نیستند هم به دلیل آنکه عمدتاً از جمله خودروهای ضعیف داخلی هستند شاید قابلیت استفاده از کولر در فصل تابستان را نداشته باشند.

تشکری هاشمی ادامه داد: خودروهای دوگانه سوز که از گاز استفاده می کنند هم معمولاً با مشکلاتی در خصوص استفاده از کولر مواجه هستند، اما از رانندگان عزیز می خواهیم تا در فصل گرما حتما با مسافران مشارکت داشته باشند و تا جایی که می توانند کولر خودروی خود را روشن کنند.

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در خصوص کولر  اتوبوس و مترو  گفت: در حوزه اتوبوسرانی و مترو داستان متفاوت است و رانندگان موظف هستند تا سیستم های سرمایشی خود را برای مسافران روشن کنند.

وی با بیان اینکه شورای شهر بودجه بسیار خوبی را برای تعمیر و نگهداری اعم از شرکت بهره برداری مترو و شرکت واحد اتوبوسرانی در اختیار شهرداری قرار داده است گفت: رانندگان و شرکت واحد اتوبوسرانی باید تاکنون تمامی نقض های سیستم های سرمایشی خود را رفع می کردند و اگر نقضی هم باقی مانده باشد باید در کوتاه ترین زمان ممکن به فوریت رفع شود تا دیگر بهانه ای برای روشن نکردن کولر وجود نداشته باشد.

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران تصریح کرد: اگر اتوبوس های شرکت واحد یا اتوبوس های شرکت خصوصی و همینطور قطارهای مترو در زمان گرمای هوا سیستم سرمایشی خود را روشن نکنند  شهروندان باید  این موضوع را به سامانه 137 گزارش دهند تا پیگیری شود، شورای شهر نیز  این گزارش ها را دریافت می کند و به شکایت شهروندان در این حوزه رسیدگی خواهد کرد تا شاهد مشکلاتی در بخش مربوط به استفاده از کولر در تابستان نباشیم.

پایان خبر ویکی بلاگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روشن کردن کولر در اتوبوس و مترو الزامی است" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روشن کردن کولر در اتوبوس و مترو الزامی است"، کلیک کنید.