زندگی عجیب کیانو ریوز بازیگر مشهور ۵۹ ساله با درآمد نجومی

زندگی عجیب کیانو ریوز بازیگر مشهور ۵۹ ساله با درآمد نجومی

آفتاب‌‌نیوز :

کیانو ۵۹ ساله که با فیلم «سرعت» مطرح شد، با «ماتریکس» به شهرت رسید و اکنون با فرانچایز موفق «جان ویک» گیشه را تسخیر کرده، همواره زندگی بدور از تشریفات و عادی را به نمایش گذاشته و برخی علت آن را تحمیل رنج و سختی می‌دانند که در زندگی به وی تحمیل شده است.

در سه سالگی پدر اصلی کیانو خانواده را رها کرد و او با سه پدر ناتنی بزرگ شد. رویای کیانو برای تبدیل شدن به یک بازیکن حرفه‌ای هاکی به خاطر یک تصادف سخت از هم پاشید.

«ریور فونیکس» دوست صمیمی او بر اثر مصرف مواد مخدر درگذشت. خواهر کیانو به سرطان خون مبتلا است. «جنیفر سایم» شریک زندگی خود را بر اثر یک تصادف از دست داد و تنها فرزند کیانو پس از ماه‌ها چشم انتطاری مرده بدنیا آمد.

نه محافط دارد و نه خانه لوکس و در یک آپارتمان معمولی زندگی می‌کند و دوست دارد پیاده در شهر پرسه بزند. حین ساخت فیلم «خانه‌ای روی برکه» (۲۰۰۶)، صحبت‌های دو دستیار لباس را شنید که یکی می‌گفت اگر ۲۰ هزار دلار پرداخت نکند، خانه خود را از دست می‌دهد. همان لحظه کیانو مبلغ لازم را در حساب بانکی او واریز می‌کند.

گاهی افرادی که سختی کشیده اند تمایل بیشتری برای کمک به دیگران دارند و کیانو مصداق این افراد است.

کیانو بخش عمده‌ای از دستمزد خود را به بیمارستان‌ها اهدا کرده و نیز شایعه شده که بخش قابل توجهی از درآمد خود از بازی در «ماتریکس» (۱۹۹۹) را که حدود ۳۵ تا ۱۲۵ میلیون دلار تخمین زده می‌شود، به گروه جلوه‌های ویژه و گریم بخشیده است!

سال ۱۹۹۷ برخی عکاسان او را در حال راه رفتن با یک بی خانمان در لس آنجلس مشاهده کردند که به حرف‌های او گوش می‌داد. برخی عکاسان نیز سال ۲۰۱۰ او را جلوی یک نانوایی دیدند که با افرادی صحبت و به آن‌ها قهوه تعارف می‌کرد.

کیانو همچنین از چند موسسه خیریه حمایت می‌کند و یک بنیاد خصوصی سرطان تاسیس کرده که ضمن کمک به کودکان سرطانی، تحقیقات سرطان را ارائه می‌دهد. کیانو سال ۲۰۱۹ در یک تاک شو وقتی از او درباره اتفاقات پس از مرگ سؤال شد، گفت: «می‌دانم کسانی که ما را دوست دارند دلتنگ ما خواهند شد.»

مجله تایم سال ۲۰۲۲ کیانو را در فهرست ۱۰۰ چهره تاثیرگذار جهان قرار داد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زندگی عجیب کیانو ریوز بازیگر مشهور ۵۹ ساله با درآمد نجومی" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زندگی عجیب کیانو ریوز بازیگر مشهور ۵۹ ساله با درآمد نجومی"، کلیک کنید.