سرگردانی بیماران با تجویز دارو خارج از فهرست دارویی

سرگردانی بیماران با تجویز دارو خارج از فهرست دارویی

دبیر کارگروه بررسی و تدوین فهرست دارویی ایران با اشاره به تجویزهای دارویی پزشکان، به آنها توصیه کرد که از تجویز داروهای خارج از فهرست رسمی کشور پرهیز کنند؛ چرا که باعث سرگردانی بیماران می‌شود.

به گزارش ویکی بلاگ، دکتر نازیلا یوسفی اظهار کرد: فهرست رسمی دارویی کشور شامل داروهایی است که اثربخشی و هزینه اثربخشی آن‌ها طی مراحل علمی دقیق در کمیته‌های تخصصی و بر اساس مستندات خارجی و داخلی به اثبات رسیده است و پاسخگوی نیازهای دارودرمانی اغلب بیماران کشور بوده و بر همین اساس، نظام تامین و تدارک دارو در کشور، بر تامین این اقلام دارویی متمرکز است.

بنابر اعلام سازمان غذا و دارو، وی افزود: از پزشکان می‌خواهیم تا زمانی که امکان استفاده از داروهای تایید شده در فهرست رسمی دارویی ایران وجود دارد، داروهای خارج از فهرست که مشمول طی‌ شدن روند تأیید و واردات نیستند را تجویز نکنند.

دبیر کارگروه بررسی و تدوین فهرست دارویی ایران تصریح کرد: بر اساس قانون، تجویز داروهای خارج از فهرست رسمی دارویی ایران تخلف محسوب می‌شود و انتظار می‌رود که پزشکان محترم مقید به انتخاب دارو از فهرست رسمی دارویی ایران باشند؛ مگر در موارد خاص که هیچ‌کدام از داروهای موجود در فهرست پاسخگوی نیاز درمانی بیمار نباشد و اثربخشی دارو در اندیکاسیون مورد تقاضا برای آن بیمار دارای شواهد محکم باشد.

پایان خبر ویکی بلاگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سرگردانی بیماران با تجویز دارو خارج از فهرست دارویی" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سرگردانی بیماران با تجویز دارو خارج از فهرست دارویی"، کلیک کنید.