سهم ایران در اقتصاد خلاق کمتر از یک درصد است 

دبیر ستاد توسعه فناوری های فرهنگی نرم؛

سهم ایران در اقتصاد خلاق کمتر از یک درصد است 

دبیر ستاد فناوری های فرهنگی و نرم معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری گفت: سهم ایران در اقتصاد خلاق زیر یک درصد و کمتر از 4 میلیارد دلار است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری ویکی بلاگ، مسعود حسنلو دبیر ستاد فناوری های فرهنگی و نرم معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در آیین افتتاحیه نخستین دوره رویداد مانوین گفت: ما برنامه های متنوعی در این ستاد دنبال می کنیم. یکی از این برنامه ها، مانوین است.

به گفته وی، آغاز رویداد مانوین یک جریانی است که توجه بیشتری به صنایع خلاق و فناوری های نرم داشته باشیم.

وی افزود: راهکار حل مسایل کشور در گروی توجه به این مسیله است. هرچقدر به این جریان در اکوسیستم توجه بیشتری داشته باشیم، باعث رشد کشور می شود.

وی اظهار کرد: صنایع خلاق در اقتصاد جهانی سهم بسزایی دارد؛ معادل قیمت نفت در دنیاست.

وی یادآورشد: این اقتصاد در کشورمان زیر یک درصد و کمتر از 4 میلیارد دلار است. در افق کوتاه مدت سهم اقتصاد خلاق ما باید به سه درصد برسد. اکنون سهم دنیا از اقتصاد صنایع خلاق 10 درصد است. ما برای رسیدن به این نقطه فاصله زیادی با دنیا داریم.

وی یادآور شد: دومین مساله، تقدیر و تشکر از پیشکسوتان، اساتید باعث شدند اکنون در این نقطه قرار بگیریم. اکنون در میانه این راه قرار گرفته ایم. اکنون برخی از  مسایل اجتماعی کشور در حوزه سخت توسط دانش بنیان ها رفع شده است، در این حوزه نیز نیاز به رفع مسایل اجتماعی داریم.

وی گفت: تنها راه حل مسایل اجتماعی در گروی توسعه صنایع خلاق یا ابزار های صنایع خلاق است. امروز با امضای توافقنامه میان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان با منطقه آزاد قشم امیدواریم گامی در توسعه صنایع خلاق، نوآوری و فناوری داشته باشیم.

  

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سهم ایران در اقتصاد خلاق کمتر از یک درصد است " هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سهم ایران در اقتصاد خلاق کمتر از یک درصد است "، کلیک کنید.