سوگواره فرهنگی هنری «رسم خدمت» در تبریز برگزار می شود

سوگواره فرهنگی هنری «رسم خدمت» در تبریز برگزار می شود

ویکی بلاگ/آذربایجان شرقی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی از برگزاری سوگواره فرهنگی هنری «رسم خدمت» در تبریز خبر داد.

سیدمحمدحسین بلاغی اظهار کرد: این سوگواره در راستای عرض ارادت اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه آذربایجان شرقی به ساحت شهدای خدمت، روز چهارشنبه نهم خردادماه 1403 ساعت 17 در تبریز برگزار می شود.

وی افزود: پیش از ظهر همان روز نیز هم آفرینی هنری در رشته های خوشنویسی، نقاشی وگرافیک با حضور فعالان این رشته های هنری از ساعت 11  الی 16 در محل مقبره الشعرای تبریز برگزار خواهد شد.

وی تشریح کرد: شهید رییسی و همراهان شهیدش به سرمایه ماندگار و تاریخی برای ایران اسلامی تبدیل شدند و ترازی از خدمت را خلق کردند که همگان وامدار این شیوه و مکتب مردمداری هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی بیان کرد: اهالی فرهنگ و هنر و مردم قدرشناس ایران اسلامی و به تبع آن آذربایجان شرقی با حضور آگاهانه و با شکوه در مراسم تشییع شهدای خدمت و با برگزاری آیین های مختلف عزاداری مراتب ارادت و قدردانی از مسیولین خدمتگزار و مردمی را ابراز می کنند.

وی مطرح کرد: در این میان شهادت آیت الله سیدمحمدعلی آل هاشم امام جمعه محبوب و مردمی تبریز و همچنین دکتر مالک رحمتی استاندار تلاشگر آذربایجان شرقی داغ مضاعفی بر دل اهالی این استان نهاد و سوگواره “رسم خدمت” فرصت مغتنمی است تا با آرمانهای این دو شهید والامقام استان نیز تجدید بیعت نماییم.

وی تشریح کرد: سوگواره یاد شده با همکاری و همراهی نهادهای فرهنگی استان و همچنین انجمن ها و تشکل های فرهنگی و هنری برگزار می گردد.

روز یکشنبه (30 اردیبهشت) بالگرد حامل رییس جمهور که برای افتتاح سد خداآفرین به منطقه مرزی رفته بود در مسیر بازگشت به تبریز، دچار سانحه شد.

به گزارش ویکی بلاگ، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، این بالگرد علاوه بر رییس جمهور، حامل حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم امام جمعه تبریز و مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی بود که طی این سانحه تمامی سرنشینان آن به شهادت رسیدند.

پایان خبر ویکی بلاگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سوگواره فرهنگی هنری «رسم خدمت» در تبریز برگزار می شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سوگواره فرهنگی هنری «رسم خدمت» در تبریز برگزار می شود"، کلیک کنید.