شناسایی حداقل 3 کودک دارای اتیسم جدید در هفته – خبرگزاری ویکی بلاگ | اخبار ایران و جهان

شناسایی حداقل 3 کودک دارای اتیسم جدید در هفته - خبرگزاری ویکی بلاگ | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری ویکی بلاگ، داود پناهی نژاد با تاکید بر کمبود فضای فعلی انجمن اتیسم همدان جهت ارایه خدمات درمانی و توانبخشی (کار، گفتار و رفتار درمانی) به افراد دارای پرونده در این نهاد مردمی، مطرح کرد: متاسفانه در حال حاضر این انجمن با مشکل کمبود فضا مواجه بوده و علی رغم حضور درمانگران مجرب، شاهد حضور تعداد قابل توجهی از افراد در لیست انتظار دریافت خدمات توانبخشی هستیم؛ در حال حاضر این انجمن به 170 کودک دارای اختلال اتیسم و سایر اختلالات تکاملی در هفته خدمات توانبخشی ارایه داده و حدود 50 کودک نیز در صف انتظار دریافت خدمات هستند.

وی با اشاره به وجود ساختمان های بلا استفاده دستگاه های اجرایی به ویژه ادارات و مراکز مربوط به حوزه اتیسم در استان، عنوان کرد: در استان ساختمان های بزرگ و قابل استفاده زیادی برای خدمت رسانی مطلوب جهت گسترش فضا و ارتقا کیفیت فعالیت این نهاد مردمی وجود دارد؛ درحال حاضر انجمن اتیسم همدان در تلاش است تا با مکاتبات و اقدامات انجام شده بتواند از ظرفیت دستگاه های اجرایی جهت بهبود کیفیت خدمات رسانی و افزایش کلاس های توانبخشی قدم بردارد.

وی ادامه داد: تاکنون نمایندگان مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی و سایر مسیولان مربوطه طی بازدیدهای حضوری از محل انجمن اتیسم همدان، وعده پیگیری و رفع مشکل کمبود فضا را داده اند که امید است با پیگیری های انجمن اتیسم این مهم تحقق یابد.

پناهی نژاد با اشاره به جای خالی مرکز جامع توانبخشی و نگهداری اتیسم در استان، بیان کرد: نبود این مرکز تخصصی به جهت ارایه خدمات درمانی و توانبخشی به کودکان دارای اختلال اتیسم و سایر اختلالات تکاملی نیز عامل مهمی برای افزایش مراجعین و افراد حاضر در لیست انتظار دریافت خدمات انجمن اتیسم است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شناسایی حداقل 3 کودک دارای اتیسم جدید در هفته – خبرگزاری ویکی بلاگ | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شناسایی حداقل 3 کودک دارای اتیسم جدید در هفته – خبرگزاری ویکی بلاگ | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.