صندوق رای محصول انقلاب اسلامی و حفظ آن ارزشمند است – خبرگزاری ویکی بلاگ | اخبار ایران و جهان

صندوق رای محصول انقلاب اسلامی و حفظ آن ارزشمند است - خبرگزاری ویکی بلاگ | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار ویکی بلاگ، احمد حکیمی پور عصر شنبه در نشست خبری ستاد انتخابات مسعود پزشکیان در زنجان، با بیان اینکه صندوق رای محصول انقلاب اسلامی و حفظ آن برای ما ارزشمند است و نهاد انتخابات در قانون اساسی نیز تثبیت و بر آن تاکید شده است، گفت: با آمدن پزشکیان به عرصه انتخابات نشانه های شور را مشاهده خواهیم کرد و در زنجان رقابت انتخابات ریاست جمهوری جوانمردانه، اخلاق مدار و قانون مند خواهد بود.

وی با بیان اینکه تیم مدیران دکتر پزشکیان قطعاً باید ساده زیست و پاکدست باشند و این قدم بزرگی است، افزود: البته تا زمانی که نظام حکمرانی در مدار حزب نچرخد مشکلات کماکان وجود خواهد داشت. در غیاب احزاب پاسخ گویی و برنامه محور بودن تا حد زیادی وجود نخواهد داشت و این فسادزا است.

باید فرایند نظام انتخاباتی در کشور به سمت احزاب پیش رود

حکیمی پور ادامه داد: باید فرایند نظام انتخاباتی در کشور به سمت احزاب پیش رود تا حزب پاسخ گوی عملکردها باشد و با توجه به حمایت اصلاح طلبان از دکتر پزشکیان قطعاً به وی در صورت انتخاب حمایت و کمک خواهد شد.

رییس ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان در استان زنجان با بیان اینکه انتخابات در انقلاب اسلامی به انتخابات تاکید شده است، گفت: سعی خواهیم کرد با معناتر و موثرتر از طرفیت انتخابات استفاده کنیم. جریانات اصلاح طلبی قانون مند بوده و در امر انتخابات بی تفاوت نبوده و انتخابات را مبارک می داند چرا که موثرترین اصلاح در جامعه، حق رای است.

حکیمی پور با بیان اینکه نشانه های شور و آشتی با صندوق رای در جامعه دیده می شود و معتقدیم رقابت هر چه داغ تر شود، مشارکت نیز بیشتر خواهد شد، افزود: تا نظام حکمرانی به سمت مدل تحزب نچرخد، در غیاب احزاب پاسخگو، گروه های ذی نفوذ و باندهای قدرت، اعمال اراده می کنند و پاسخگویی هم ندارند و این فسادزا است.

وی با بیان اینکه در این انتخابات 6 نفر حضور دارند، ادامه داد: از نظر جریان اصلاح طلبی، شاخصه اساسی کنش مصلحانه در جامعه، صداقت، صراحت، پاک دستی، شفافیت و قانونمندی است و تاکید ما بر این اصول خواهد بود.

تاکید ما رعایت اخلاق در ایام انتخابات است

حکیمی پور با بیان اینکه تخریب و آلوده کردن در مرام ما نیست و تاکید ما رعایت اخلاق در ایام انتخابات است، افزود: در زنجان رقابت جوانمردانه و اخلاق مدار و قانون مند خواهد بود و قطعاً رقبا هم این را رعایت خواهند کرد و مغرور و قانع نیستیم و اصل ما این است تا آخرین لحظه تلاش کنیم و خروجی صندوق های رای هر چه باشد ما تابع آن خواهیم بود.

وی با بیان اینکه استان زنجان در تاریخ نامی دارد و به نوعی خط شکن است؛ یک بار در فلسفه، در گام بعدی در جریان انقلاب اسلامی که بانوان زنجان وارد عرصه شدند و در ایام جنگ نیز غواصان زنجانی خط شکن بودند، افزود: ما در این فرصت رقابتی که فراهم شده تلاش داریم برای یک انتخابات پر شور استفاده کنیم و شواهد حکایت از آن دارد که مشارکت بالایی را در انتخابات شاهد خواهیم بود.

وی ادامه داد: پزشکیان فردی صادق بوده و اعتقاد به دریافت کمک از کارشناسان امر دارد و با این نوع خصوصیت اخلاقی و منش رفتاری، تعدادی از اعتدال گرایان و اصول گرایان وی را نزدیک به خصوصیات حکمران در تراز انقلاب اسلامی می دانند.

رییس ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان در زنجان با اشاره به حواشی پیش آمده در رابطه با انتخاب رییس ستاد انتخاباتی در زنجان، گفت: با توجه به زمان کم، وجود ناهماهنگی امری عادی است ولی جریان اصلاح طلبان در زنجان همدل بوده و در یک مسیر در حال حرکت هستند و مشکلی در این رابطه وجود ندارد و ما نیز فقط هماهنگ کننده امور خواهیم بود.

حکیمی پور با اشاره به اینکه برای بانوان مجموعه ای ویژه دیده شده است، گفت: توان و زمان محدود است و تا ساختارهای مان شکل گیرد نیاز به مدیریت اصولی و صحیح دارد. البته وظیفه ما تسهیل گری و هماهنگی است.

مشکل کشور در فرآیندهای کاری و در پیچ و خم های پنهانی است

وی با تاکید براینکه دکتر پزشکیان معتقد است اگر مدیر پاکدست داشته و کار در دست افراد کاردان بیفتد، خیلی از مشکلات برطرف خواهد شد، افزود: مشکل کشور در فرآیندهای کاری و در پیچ و خم های پنهانی است که در آن رانت و دست درازی به بیت المال وجود دارد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه اگر قوانین درست اجرا شود مشکلات برطرف می شود، گفت: باید پذیرفت کشور، گران مدیریت می شود. پس باید گلوگاه مبارزه با فساد شناخته شده و با آن برخورد شود. اگر مدیران سالم و کارآمد و مردمی که با ارزش ها تجارت نکنند بر سر کار آیند، مردم هم امیدوار خواهند شد.

حکیمی پور افزود: سرلوحه ما در رقابت انتخاباتی، رقابت اخلاقمدارانه، قانونمند و جوانمردانه است و در سلوک سیاسی هم باید نشان دهیم مردم فرهیخته استان در تراز کنش گران بالغ هستند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "صندوق رای محصول انقلاب اسلامی و حفظ آن ارزشمند است – خبرگزاری ویکی بلاگ | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "صندوق رای محصول انقلاب اسلامی و حفظ آن ارزشمند است – خبرگزاری ویکی بلاگ | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.