طب ایرانی، «محیط» را یکی از اصول ششگانه سبک زندگی می داند

طب ایرانی، «محیط» را یکی از اصول ششگانه سبک زندگی می داند

یکی از خصوصیات طب ایرانی آن است که سلامت انسان را در ارتباط با سلامت محیط می بیند یعنی اگر محیط ناسالم باشد سلامت انسان مختل می شود.

به گزارش ویکی بلاگ، دکتر سید مهدی میرغضنفری – معاون تعالی دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت با اشاره به نامگذاری سومین روز از هفته سلامت با عنوان «سلامت خانواده و سلامت زمین» اظهار داشت: از منظر حکمای طب ایرانی هر اقلیمی مزاج خود را دارد و با دانستن مزاج هر اقلیم می توانیم برای زندگی یا سفر مکان مناسب تری که متناسب با مزاجمان باشد را انتخاب کنیم.

وی افزود: همچنین با دانستن مزاج هر اقلیم بهتر می توانیم از اقلیم ها محافظت کنیم؛ زیرا زمانی که افراد حالشان در یک مکان و سرزمین خوب است بهتر می توانند با آن ارتباط برقرار کنند و نیز تلاش بیشتری در جهت سالم نگه داشتن آن می کنند.

معاون تعالی دفتر طب ایرانی و مکمل با بیان اینکه سلامت زمین و سلامت انسان با یکدیگر عجین هستند، گفت: یکی از خصوصیات طب ایرانی آن است که سلامت انسان را در ارتباط با سلامت محیط می بیند؛ یعنی اگر محیط ناسالم باشد سلامت انسان مختل می شود و این مساله آنقدر اهمیت دارد که طب ایرانی یکی از اصول ششگانه سبک زندگی را محیط می داند.

وی ادامه داد: برخی اقلیم ها گرم و خشک هستند و بعضی سرد و تر، برخی زمین ها شوره زار یا خاک رس، برخی در مجاورت با دریا و کوه و همه اینها تفاوت اقلیم ها از لحاظ مزاج محسوب می شوند.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، این متخصص فیزیولوژی افزود: هر کدام از این حالات مزاجی، اثرات مختلفی بر سلامت انسان های با مزاج متفاوت دارند.

میرغضنفری در پایان گفت: باید بدانیم زمانی که بحث سلامت زمین مطرح می شود تنها به این معنا نیست که ما زباله در طبیعت نریزیم، بلکه باید بدانیم هر منطقه و اقلیم چه خصوصیاتی دارد و با خصوصیاتی که دارد چطور باید خودمان را وفق دهیم تا در آن منطقه بتوانیم سالم بمانیم و سالم زندگی کنیم و همچنین در جهت سالم نگه داشتن آن منطقه بکوشیم.

پایان خبر ویکی بلاگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طب ایرانی، «محیط» را یکی از اصول ششگانه سبک زندگی می داند" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طب ایرانی، «محیط» را یکی از اصول ششگانه سبک زندگی می داند"، کلیک کنید.