عدم استفاده بهینه از منابع موجب کاهش بهره وری در دانشگاه ها می شود

دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی:

عدم استفاده بهینه از منابع موجب کاهش بهره وری در دانشگاه ها می شود

دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی از انتخاب برنامه جامع عدالت، تعالی و بهره وری در آموزش علوم پزشکی به عنوان فرایند برتر ستادی خبر داد.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری ویکی بلاگ، غلامرضا حسن زاده، استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران و دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی، ضمن معرفی برنامه «طراحی، اجرا و ارزشیابی، برنامه جامع عدالت، تعالی و بهره وری در آموزش علوم پزشکی» گفت: در این برنامه بر اساس اسناد بالادستی در معاونت آموزشی وزارت بهداشت برای ارتقا، بهره وری و تعالی آموزش در دانشگاه های علوم پزشکی کشور برنامه ریزی شد. بر این اساس ده کارگروه در نظر گرفته و برای هرکدام شاخص هایی طراحی شد تا در دانشگاه ها و کلان مناطق آمایش سرزمینی اجرایی شوند.

وی با اشاره به اجرای این برنامه در دانشگاه ها گفت: این برنامه در سال 1402 مورد ارزیابی و پایش قرار گرفت و نتایج آن به کلان مناطق ابلاغ شد.

حسن زاده، یکی از مشکلات دانشگاه ها را عدم استفاده بهینه از منابع موجود خواند و تصریح کرد: متاسفانه منابع موجود به صورت منطقی و درست استفاده نمی شود و گاهی این مسیله موجب می شود تا بهره وری در سیستم کاهش پیدا کند؛ لذا اگر بتوانیم انگیزه و نگرش مناسب را در دانشگاه ها ایجاد کنیم می توانیم کارایی را در آنها افزایش دهیم.

دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی، ارتقای کارایی و اثربخشی را موجب ارتقاء بهره وری دانست و یادآور شد: در این شرایط هم کیفیت کار افزایش و هم هزینه های سیستم کاهش می یابد.

وی طرح ایده ها و برنامه های جدید در جشنواره امسال را از نقاط قوت آن ارزیابی کرد و گفت: جشنواره امسال تمرکز خود را بر کار های جدید معطوف کرده بود. نحوه پذیرش فرآیند ها نیز بسیار خوب و منطقی بود و امیدوارم که فرآیند های خوب بتوانند اجرایی شوند. 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عدم استفاده بهینه از منابع موجب کاهش بهره وری در دانشگاه ها می شود" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عدم استفاده بهینه از منابع موجب کاهش بهره وری در دانشگاه ها می شود"، کلیک کنید.