عملیات «وعده صادق» پیروزی بر سیستم پدافندی دشمنان بود

حجت الاسلام ظرافت:

عملیات «وعده صادق» پیروزی بر سیستم پدافندی دشمنان بود

مسیول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی عنوان کرد: در عملیات تنبیهی «وعده صادق» و در پس این عملیات، پیروزی کشورمان بر سیستم پدافندی کشور های مطرحی رقم خورد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری ویکی بلاگ، آیین تکریم و معارفه سرپرستان قدیم و جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین با حضور حجت الاسلام رسول ظرافت مسیول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام کاشانی معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی شرق استان مرکزی، حمید کمانکش فرماندار شهرستان خمین، برخی از معاونان دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی، استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین و برخی از مسیولان استانی و شهرستانی، مرتضی قاسمی رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و واحد اراک و مسیولان استانی و شهرستانی در سالن همایش های سردار شهید قاسم سلیمانی واحد خمین برگزار و خلیل غفاری به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی معرفی و از تلاش های اکبر رجبی قدردانی شد.

مسیول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی نشست به عملیات طوفان الاقصی پرداخت و با اشاره به تبعات عملیات «وعده صادق» برای رژیم صهیونیستی گفت: با این عملیات، هیمنه رژیم صهیونیستی در سه حوزه، نظامی، اقتصادی و جنگ نرم بر هم ریخت و شکست سنگینی خورد.

ظرافت با اشاره به قدرت نظامی کشور با توجه به رقم زدن عملیات غرورآفرین «وعده صادق اظهار کرد: در عملیات تنبیهی «وعده صادق» و در پس این عملیات، پیروزی کشورمان بر سیستم پدافندی کشور های مطرحی رقم خورد و فتح عظیمی برای ما داشت و امیدواریم با ریشه کن شدن رژیم صهیونیستی و اضمحلال شیطان بزرگ موجب فتح بعدی شود.

وی در ادامه فرارسیدن روز و هفته بزرگداشت مقام معلم، یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری را گرامی داشت و با اشاره به آیه شریفه «هُوَ الَّذی بَعَثَ فِی الاُمِّیّینَ رَسولًا مِنهُم یَتلو عَلَیهِم آیاتِهِ وَیُزَکّیهِم وَیُعَلِّمُهُمُ الکِتابَ وَالحِکمَهَ وَاِن کانوا مِن قَبلُ لَفی ضَلالٍ مُبینٍ» به رسالت انبیاء و اهمیت تزکیه، تعلیم کتاب و حکمت اشاره  کرد.

اقدامات علمی و آموزشی دانشگاه آزاد خمین

سرپرست سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین هم به ارایه روند پیشبرد اهداف عالی دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت و از تلاش های عبدالرضا مظاهری، عباس شمسی و حسین خسروی به عنوان روسای پیشین این واحد دانشگاهی و همکاری و تلاش بی وقفه اعضای هیات علمی و کارکنان تقدیر کرد.

رجبی، گزارشی از اقدامات علمی، فرهنگی و مالی صورت گرفته در زمان مدیریت واحد دانشگاهی ارایه کرد.

دبیر هییت امنا و رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی هم با عنوان کرد: عملیات «وعده صادق» تنها بخش کوچکی از اقتدار نظام بوده است.

قاسمی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری (ره)، فرارسیدن روز و هفته بزرگداشت مقام معلم و استاد را به اساتید فرهیخته و جامعه دانشگاهی تبریک گفت.

عملیات «وعده صادق» پیروزی بر سیستم پدافندی دشمنان بود

وی به تشریح حدیثی از پیامبر اکرم(ص) طبق بیانات آیت الله خامنه ای پرداخت و به نقل از بیانات ایشان اظهار کرد: «نگاه اسلام به زمامداران و مسیولان جامعه، بسیار سخت گیرانه است، چنان نیست که قبول مسیولیت امتیازی ویژه قلمداد شود و مردم از هر سو برای رسیدن به آن بشتابند. مسیولیت در اسلام، امانتی الهی است. امیرالمومنین (علیه السّلام) در نامه ی 5 نهج البلاغه خطاب به اشعث بن قیس -از کارگزاران حضرت در منطقه آذربایجان- این گونه می فرماید: «وَ اِنَّ عَمَلَکَ لَیْسَ لَکَ بطُعْمَهٍ وَ لَکِنَّهُ فِی عُنُقِکَ اَمَانَه»، یعنی حکمرانی برای تو طعمه نیست بلکه امانتی بر عهده ات است.»

وی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در این باره خطاب به مسیولان می فرمایند: «مسیولیت و منصبی که در نظام اسلامی داری، طعمه و سرمایه و کاسبی نیست – اشتباه نشود – مسیولیت در نظام اسلامی باری بر دوش انسان است که باید آن را به خاطر هدف و نیّتی تحمّل کند.» برداشت صحیح از مسیولیت اسلامی این چنین است. وقتی انسان نگاه امانت دارانه به مسیولیت داشته باشد، ابتدا باید قدرت پذیرش امانت و عمل به تعهدات آن را در خود ببیند و سپس خود را در معرض قبول مسیولیت قرار دهد، بعضی مان این جوری هستیم- به مجرّد اینکه یک مسندی، یک جایی، یا خالی می شود یا ممکن است خالی بشود، فوراً چشم می دوزیم که برویم آنجا! خب شما اوّل نگاه کن ببین می توانی یا نمی توانی. توانایی و شایستگی مسیولان نقش کلیدی در انتخاب مدیران دارد، تا آنجا که شخصی مثل ابوذر که از صحابی بزرگ پیامبر اکرم(ص) و یاران خاص امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام است از هرگونه مدیریت منع می شود.»

دبیر هییت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی از تلاش دکتر رجبی به عنوان رییس سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین، تقدیر و تشکر کرد و از دکتر غفاری به عنوان سرپرست واحد خمین خواست، تقویت برنامه های فرهنگی، اجرا و رعایت بخشنامه های دانشگاه، اتحاد، انسجام و همدلی اعضای هییت علمی و کارکنان دانشگاه با رویکرد فناورانه و کارآفرینی را در اولویت کاری قرار دهد.

لزوم حفظ کیان دانشگاه آزاد اسلامی خمین

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی در بخشی از توصیه ها به دکتر غفاری بر لزوم حفظ کیان دانشگاه تاکید و آن را در سه محور به عنوان سه راس مثلث مدیریتی تشریح کرد.

قاسمی تشریح کرد: محور اول، سرمایه انسانی استادان و کارکنان؛ استفاده از دانش فنی آنان درراستای ایده پردازی و رفع مشکلات جامعه و شهرستان خمین، محور دوم، سرمایه اقتصادی؛ مولدسازی منابع دانشگاه به عنوان یکی از اهداف اصلی در سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی، محور سوم، سرمایه اجتماعی؛ ایجاد اعتماد و انسجام سازمانی و همبستگی بین کارکنان و مجموعه مدیریت است.

وی متذکر شد: طبق سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه ها به سمت نسل سوم و چهارم در حرکتند و حرکت جدی تر واحد خمین در چهار طرح پویش، پایش، تابش و زایش است.

در ادامه دکتر غفاری سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین، ایجاد فضای اخلاقی توام با صداقت و همکاری را اولویت اول خود عنوان کرد.

وی بر شناسایی ظرفیت های خمین بیش از آنچه که هست تاکید و ابراز امیدواری کرد که با بهره گیری از تجارب ارزشمند اعضای هییت علمی و همکاران دانشگاهی، فضای دانشگاه فضای کار شود، به طوری که اخلاق در آن حکمفرما باشد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین همچنین بر لزوم تولید علم و درآمد های غیرشهریه ای به عنوان مکمل شهریه متناسب با رسالت دانشگاه و در شان زادگاه بنیانگذار انقلاب اسلامی درراستای کاهش دغدغه های مجموعه تاکید و از استادان و کارکنان دانشگاه در حد توان و تخصص دعوت به همکاری کرد.

در پایان مراسم با اهدای لوح از دکتر رجبی سرپرست قبلی واحد خمین تقدیر و حکم سرپرست جدید به دکتر غفاری اهدا شد.

ادای احترام به شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین، پایان بخش این برنامه بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عملیات «وعده صادق» پیروزی بر سیستم پدافندی دشمنان بود" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عملیات «وعده صادق» پیروزی بر سیستم پدافندی دشمنان بود"، کلیک کنید.