فروشگاه فروش لوله نیوپایپ در تهران

مزایای نیوپایپ

– تحمل حرارت تا حداکثر 90 درجه
– عدم نفوذ اکسیژن به داخل لوله و جلوگیری از لجن زدگی و تغییر رنگ آب
– مقاوم در برابر بسیاری از مواد شیمیایی ( اسیدها ، بازها و …)
– ضریب انبساط طولی بسیار ناچیز
– مقاومت عالی در برابر فشار به علت وجود آلومینیوم و جوش طولی آن
– افت فشار بسیار ناچیز به دلیل هموار بودن سطح داخل لوله
– نصب سریع، آسان و بدون ضایعات
– به راحتی خم می شود و شکل می پذیرد
– در لوله کشی توکار مطمئن و در نصب روکار زیباست
– زنگ نمی زند، رسوب نمی گیرد و هرگز نمی پوسد
– نصب آسان و مطمئن اتصالات

فروشگاه فروش لوله نیوپایپ در تهران

انواع اتصالات پنج لایه نیوپایپ

اتصالات محصولات نیوپایپ از آلیاژ برنج تولید و روی آن با نیکل آبکاری می شود. این مواد اولیه باعث می شوند تا اتصالات نیوپایپ از فرسایش، رسوب گیری و خوردگی در امان باشند. این اتصالات با فناوریهای نوین تولید می شوند و با توجه به طراحی منحصر به فرد، کیفیت مواد اولیه و اورینگهای خاص و دقت نظارت ویژه در تولید نیوپایپ این محصولات عمر طولانی دارند و در شرایط سخت کاری و زمان طولانی دوام و آب بندی آنها قابل اطمینان بالایی است. نیوپایپ بر اساس استاندارد ملی ایران تولید می شود.

دو نوع اتصالات نیوپایپ تولید می شود.:

–    اتصالات پرسی نیوپایپ ( اتصالات پرسی تنها و یا به همراه اتصالات کوپلی در لوله کشی های پنج لایه استفاده می شوند، نصب این اتصالات در مقایسه با اتصالات رزوه ای آسان تر و سریع تر است. )
–    اتصالات کوپلی یا رزوه ای ( در این اتصالات از سه اورینگ استفاده می شود، با حداقل ابزار نصب می شود و آب بندی کامل ایجاد می کند. )

روش اتصالات کوپلی (مهره ماسوره)

این روش خیلی آسان است و نیاز به وسیله خاصی ندارد. اتصال پرسی شامل سه قسمت است. اتصال، حلقه و مهره ای که روی آن بسته می شود.
اول قطعات اتصال باز می شود، با کالیبر توی لوله را کمی باز می شود. با استفاده از تیغه‌های در انتهای کالیبر با حرکت چرخشی دیواره داخلی لوله را کونیک (پخ) می شود. باید در انجام این کار دقت لازم را داشت چون دیواره لوله قبل از کالیبره کردن تیز است و می تواند اورینگ اتصال را پاره کند. این پارگی باعث نشتی می شود و آب بندی را با مشکل روبرو می کند. سپس مهره و سپس حلقه روی لوله قرار داده می شود لوله را وارده اتصال کرده و تا جایی که ممکن است به انتها می رسانند و سپس مهره را با یک آچار ساده یا آچار فرانسه به دنده آخر رسانده و محکم می شود.

روش اتصالات پرسی

این روش هم بسیار آسان است اما احتیاج به پرس دارد. از آنجا که اتصالات پرسی به مهره احتیاج ندارند علاوه بر سبکی وزن ، ارزان تر هم هستند.
در این روش هم اول لوله کالیبر می شود. حلقه استیل بر روی لوله قرار می گیرد و  لوله وارد اتصال پرسی می شود و باید مطمئن شد که لوله به طور کامل وارد اتصال شده است. سپس حلقه را به سمت اتصال برده و با یک دستگاه پرس برقی یا دستی پرس می شود. 

مشخصات فنی لوله و اتصالات نیوپایپ

ساختار لوله نیوپایپ

محصولات پنج لایه نیوپایپ با توجه به اسم این محصولات مسلما از پنج لایه تشکیل شده اند، لایه اول آن که داخلی ترین لایه محسوب می شود از بهترین نوع پلی اتیلن با درجه تحمل حرارت بالا تولید شده است . بیرونی ترین لایه محصولات نیوپایپ که پنجمین لایه هم محسوب می شود با هم از پلی اتیلن مرغوب با درجه حرارت بالا تولید می شوند. لایه سوم آن از فلر آلومینیوم تشکیل شده است. این لایه ها از طریق چسب به هم متصل می شوند و در واقع لایه دوم و لایه چهارم آن از چسب تشکیل می شود. به همین علت به این محصول لوله های پنج لایه می گویند. استفاده از آلومینیوم در لایه سوم باعث منعطف شدن و طول عمر این لوله ها می شود.
در واقع لایه فلزی مانع عبور اکسیژن می شود و در نتیجه نبود هوا باعث در امان ماندن لایه های داخلی نیوپایپ از زنگ زدگی می شود. انعطاف پذیری این لوله های به این شکل است که در هر جهتی که لازم باشد قابل خم شدن و زاویه دادن هستند. 

فروشگاه فروش لوله نیوپایپ در تهران

ویژگیهای خاص لوله و اتصالات نیوپایپ

لوله های پنج لایه نیوپایپ در مقایسه با لوله های فلزی و پلیمری خواص قابل توجهی دارند. لوله های فلزی دچار خوردگی از داخل و خارج می شوند ولی لوله نیوپایپ دچار هیچ خوردگی نمی شود. داخل لوله های فلزی با گذر زمان رسوب گذاری اتفاق می افتد ولی برای نیوپایپ این اتفاق نمی افتد. لوله های پلیمری معمولی در دمای بالا و فشار بالا تحمل لازم را ندارند و تغییر شکل می دهند ولی نیوپایپ تحمل دما و فشار بالا را دارد. لوله های پلیمری معمولی ضریب طولی بالایی دارند ولی برعکس آن ضریب طولی کمی دارند. در لوله های پلیمری معمولی نفوذ اکسیژن وجود دارد ولی برعکس در لوله های پنج لایه نیوپایپ مانند لوله های فلزی هیچ نفوذ اکسیژن وجود ندارد. در حالی که در لوله های پلیمری معمولی هیچ نوع شکل پذیری وجود ندارد ولی لوله های پنج لایه نیوپایپ به راحتی زاویه دلخواه را به خود می پذیرند. لوله های نیوپایپ نسبت به لوله های فلزی و پلیمری بسیار سبک تر و کم وزن هستند. ضریب انتقال حرارت نیوپایپ مانند بقیه لوله های پلیمری بسیار بسیار کم است و نصب آن نسبت به دیگر انواع لوله با سرعت بیشتری انجام می شود.

مقایسه خواص لوله نیوپایپ

لوله فلزی

لوله پلیمری

لوله نیوپایپ

  خوردگی از داخل یا خارج

بلی

خیر

خیر

  رسوب گذاری

بلی

خیر

خیر

  تحمل دما و فشار بالا

بلی

خیر

بلی

  ضریب انبساط طولی

کم

زیاد

کم

  نفوذپذیری اکسیژن

خیر

بلی

خیر

  شکل پذیری

کم

خیر

کم

  وزن

سنگین

متوسط

سبک

  سرعت نصب

کم

متوسط

زیاد

  ضریب انبساط حرارت

زیاد

کم

کم

مقایسه افزایش طول لوله های گوناگون در شرایط L=50m-Δt=50°C

خدمات پس از فروش نیوپایپ

مرکز خدمات پس از فروش نیوپایپ امکانات زیادی فراهم کرده است تا بهترین خدمات را برای جلب رضایت مشتریان خود فراهم کند. تعدادی از خدماتی که در این مرکز پس از خرید لوله نیوپایپ ارائه می شود به شرح ذیل است.

– ارائه آموزش علمی، فنی و کاربردی سرویسکاران به طور کامل و مفید
– آموزش تخصصی به سایر گروه های مربوط به تأسیسات در کل کشور
– سرویس دهی در کوتاه ترین زمان
– مهارت در عرضه خدمات
– مراعات مبانی رفتار مناسب با خریدار
– مراعات مبانی اخلاقی
– مراعات تعرفه های تصویب شده

نکاتی در خصوص لوله کشی نیوپایپ

1- لوله کشی باید طبق دستورالعمل های نیوپایپ انجام شود.
2- استفاده از هر نوع مواد روغنی و روان کننده های شیمیایی در نصب نیوپایپ ممنوع است.
3- برای لوله ها عایق بندی مناسب انجام شود.
4- صفحات نصب در جای خود محکم نصب شود.
5- در اجرای لوله کشی نیوپایپ تمیزکاری و ظرافت کار در کار تو کار و به ویژه روکار مراعات شود.
6- در پایان کار لوله کشی بر طبق فرمهای تست فشار ارائه شده از سوی شرکت نیوپایپ تست فشار سیستم انجام شود.
7- فرم مخصوص تست فشار و ضمانت نامه شرکت در حضور کارفرما و مهندس ناظر کامل شود و به امضاء ایشان برسد.
8- پس از انجام تست فشار آب درون لوله ها به طور کامل خالی شود تا در فصل سرما سیستم دچار یخزدگی نشود.
9- پس از انجام تست فشار و تکمیل فرآیند آن باید روی تمام لوله ها را با ملات سیمان پوشاند تا از خسارت دیدن آن جلوگیری شود.
10- برای اطلاع از جزییات بیشتر نحوه لوله کشی نیوپایپ باید به دفترچه “دستورالعمل اجرا تأسیسات ساختمان با سیستم

برای اطلاع از قیمت و شرایط خرید لوله نیوپایپ در سال  1403می توانید با شماره  09128354940 و 09122801103 تماس بگیرید .
 یا لیست اقلام مورد درخواست خود را از طریق یا به شماره ارسال کنید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فروشگاه فروش لوله نیوپایپ در تهران" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها, کسب و کار ایرانی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فروشگاه فروش لوله نیوپایپ در تهران"، کلیک کنید.