قطب نمای فعالیت های فرهنگی باید به سمت خداوند تنظیم شود – خبرگزاری ویکی بلاگ | اخبار ایران و جهان

قطب نمای فعالیت های فرهنگی باید به سمت خداوند تنظیم شود - خبرگزاری ویکی بلاگ | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار ویکی بلاگ، حجت الاسلام محمد عبادی زاده عصر پنجشنبه همزمان با دومین روز از پنجمین نشست روسای کمیسیون های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شوراهای اسلامی مراکز استان ها و هشتمین نشست شهرهای حماسه ساز انقلاب اسلامی که در محل سالن جلسات شهرداری بندرعباس برگزار شد، با ذکر این نکته که 35 درصد مساحت کل کشور را مناطق ساحلی و دریایی تشکیل داده است، اظهار کرد: استان هرمزگان با دارا بودن بیش از هزار و 200 کیلومتر نوار آبی و اشراف به 2 دریای خلیج فارس و عمان شرایط بسیار ویژه ای نظر ظرفیت های دریایی دارد.

وی چشم انداز ظرفیتی استان هرمزگان را با وجود توسعه جزایر و توسعه سواحل مکران بسیار گسترده دانست و خاطرنشان کرد: شوراهای اسلامی و مجموعه های مختلف استان هرمزگان باید برای ترویج گفتمان اقتصاد دریا محور و شناسایی ظرفیت های منطقه ای تلاش کنند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، موفقیت در فعالیت فرهنگی را در گروی الهی بودن هدف و اقدامات دانست و خاطرنشان کرد: جهت کار باید روشن باشد و قطب نمای کار فرهنگی باید به سوی خدا تنظیم شود، کارهای فرهنگی را به صورت جمعی انجام دهید و خداوند متعال نیز کار تشکیلاتی را مقدم بر کار انفرادی می داند.

حجت الاسلام عبادی زاده بیان کرد: یکی از مصادیق کار جمعی، شوراها هستند و یکی از مشکلاتی که امروز شوراها در تصمیم گیری دارند همین است که اصول و قوانین حاکم بر کار جمعی را نپذیرفته اند، لذا در عقبه تاریخی که می نگریم، در کشور ما نتوانسته ایم تصمیمات اصلی را که فصل الخطاب است، به صورت جمعی انجام دهیم.

وی افزود: در آثار علمی جوامع اسلامی اکثر کارها فردی بوده است و توفیقات ما در ورزش های انفرادی نیز بیشتر بوده است که این امر نشان دهنده لزوم توجه به تقویت روحیه فعالیت تیمی است.

امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه امروز باید کار شورایی و مشارکت در خرد جمعی همدیگر و پذیرش حقیقت را در جامعه ترویج دهیم، اظهار کرد: نتیجه اقدامات فرهنگی در دراز مدت قابل لمس خواهد بود به همین جهت در اتخاذ تصمیمات و سیاست گذاری به این مهم باید توجه داشت.

حجت الاسلام عبادی زاده تشریح کرد: برخی از اعضای شورا که وارد پارلمان شهری می شوند نیازمند آموزش قبل از خدمت هستند و لازم است دوره آموزشی قبل از ورود به شورا را بگذرانند تا کارها عالمانه تر و جدی تر پیگیری شود.

وی با بیان اینکه دولت علی رغم اقدامات و کارهای فراوانی که انجام داده است اما در زمینه اطلاع رسانی بسیار ضعیف عمل کرده است، گفت: دولت بخش ناچیزی از عملکرد خود را برای مردم تبیین کرده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قطب نمای فعالیت های فرهنگی باید به سمت خداوند تنظیم شود – خبرگزاری ویکی بلاگ | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قطب نمای فعالیت های فرهنگی باید به سمت خداوند تنظیم شود – خبرگزاری ویکی بلاگ | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.