لیگ قهرمانان آسیا| اولین سکانس زورآزمایی سپاهان و الهلال/ نقشه های مورایس برای سرنگونی زعیم

لیگ قهرمانان آسیا| اولین سکانس زورآزمایی سپاهان و الهلال نقشه های مورایس برای سرنگونی زعیم

سپاهان برای آنکه راهی مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا شود محکوم به برتری بر الهلال در ورزشگاه نقش جهان است.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری ویکی بلاگ، تیم های سپاهان ایران و الهلال عربستان در چارچوب دور رفت از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ساعت 19:30 در ورزشگاه نقش جهان اصفهان به مصاف هم خواهند رفت.

علی رغم شکست 2 بر 1 مقابل الاتحاد در آخرین بازی مرحله گروهی، سپاهان با اختلاف اندکی یکی از تیم های دوم برتر شد  و به مرحله حذفی رسید، در حالی که الهلالی ها در مرحله گروهی بدون شکست بودند و صدرنشین شدند.  

سپاهان

با کمترین اختلاف، سپاهان برای اولین بار از فصل 91-1390 به مرحله یک هشتم نهایی این مسابقات راه پیدا کرد و به عنوان یکی از بهترین نفرات دوم مرحله گروهی را به پایان رساند. به دلیل تعویق های متعدد، سپاهان پس از شکست یک بر صفر در خانه شمس آذر بازی مهمی انجام نداده،  مردان ژوزه مورایس از زمان پیروزی 5 بر 0 برابر هوادار در جریان رقابت های داخلی خود، در مسابقه ای پیروز نشده اند.

سپاهان پس از آنکه در دو بازی اول مرحله گروهی خود در لیگ قهرمانان برنده نشد، در دیدار های پایانی  مرحله با قدرت به میدان رفت و در سه بازی از چهار بازی پایانی  به پیروزی رسید، که بهترین پیروزی با نتیجه 9 بر صفر مقابل آلمالیق ازبکستان رقم خورد.  آنها در مرحله گروهی رکورد صددرصدی داشتند و هر بار گل ول را زدند برنده شدند، در حالی که پس از دریافت گل اول، تنها یک امتیاز کسب کردند.آخرین باری که آنها تیمی از عربستان را در این رقابت ها شکست دادند، در مرحله گروهی سال 2014 بود و الهلال مدعی را 3 بر 2 مغلوب کردند.

الهلال

یک گل برای تساوی دراماتیک دراولین بازی مرحله گروهی، زنگ بیداری خوبی برای الهلال بود، که در ادامه دور ابتدایی پیروز شد و پنج بازی بعدی خود را با برتری تمام کرد. تساوی یک بر یک در روز اول تنها باری بود که سعودی ها در دور گروهی از این رقابت ها عقب بودند و آنها را قادر ساخت تا برای سومین بار در چهار دوره گذشته لیگ قهرمانان به مرحله حذفی صعود کنند.شاگردان خورخه ژسوس در کنار النصر و کاوازاکی فرونتاله تنها تیم هایی بودند که مرحله گروهی این تورنمنت را بدون شکست به پایان رساندند، در حالی که با بهترین تفاضل گل در مرحله افتتاحیه (16 ) پایان یافتند.

این شکل گیری یک فصل بزرگ برای الهلالی است که لقب زعیم را برای خود انتخاب کرده تا با 7 امتیاز اختلاف نسبت به النصر در صدر جدول لیگ حرفه ای عربستان، جایی که شکست ناپذیر است، فاصله دارند، در حالی که پیش از این به دیدار  نیمه نهایی جام پادشاهی نیز صعود کردند. 

الهلال در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا حتی یک گل هم در خارج از خانه دریافت نکرد و در تمام دیدارهای داخلی خود به جز یک بازی در این فصل (تساوی یک بر یک مقابل ضمک) پیروز شده است. در دو دیدار قبلی خارج از خانه مقابل سپاهان در لیگ قهرمانان، الهلال هنوز پیروز نشده، هر چند فردا اولین دیدار هر دو تیم در یک بازی حذفی در این تورنمنت خواهد بود.

آمار و ارقام

در روز ششم مرحله گروهی برابر الاتحاد، محمدجواد حسین نژاد و هادی محمدی با دریافت کارت قرمز مستقیم مقابل نیروی هوایی، محرومان سپاهان بودند. البته این دو در بازی فردا هم محروم هستند چون با جریمه انضباطی AFC مواجه شده اند. 

نیمار همچنان در تلاش برای بازگشت به آمادگی کامل است و مهاجم برزیلی الهلال دچار پارگی رباط صلیبی شده، از روز پنجم تا ششم این تورنمنت، دو تغییر در ترکیب ابتدایی الهلال ایجاد شد که سلمان الفرج و مایکل جایگزین سرگیی میلینکوویچ-ساویچ و محمد القحطانی شدند.

گل های مایکل و سالم الدوسری آنها را در بازی با نساجی مازندران در روز ششم  پیروز کرد، در حالی که الکساندر میتروویچ در دور گروهی 5 بار گلزنی کرد و در مسابقه کفش طلایی با یک گل کمتر از کرایزان و تالیسکا قرار دارد.

ترکیب احتمالی دو تیم:

سپاهان: نیازمند; رضاییان، دابو، دانشگر، زکی پور; شکاری، قربانی; احمدزاده، کریمی، رضایی و مغانلو

الهلال: بونو؛ عبدالحمید، کولیبالی، البلیهی، البریک، کنو، الملکی، میکاییل، الحمدان، سالم الدوسری و میتروویچ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لیگ قهرمانان آسیا| اولین سکانس زورآزمایی سپاهان و الهلال/ نقشه های مورایس برای سرنگونی زعیم" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لیگ قهرمانان آسیا| اولین سکانس زورآزمایی سپاهان و الهلال/ نقشه های مورایس برای سرنگونی زعیم"، کلیک کنید.