محکومیت پسر بایدن حین رقابت های انتخاباتی/ جو نتیجه پرونده را می پذیرد

رسول سلیمی: در هفته های اخیر کمپین انتخاباتی ترامپ حملات فراوانی را به بایدن ترتیب داده و رییس جمهور آمریکا را به خاطر پرونده پسرش مورد انتقاد قرار داده اند اما روند دادگاه پسر رییس جمهور امریکا بدون مداخله جو بایدن تا محکومیت پسرش ادامه یافت و او از اعمال نفوذ در این پرونده خودداری کرد.

پسر رییس جمهور آمریکا در سال 2018 در حالی که همچنان مواد مخدر مصرف می کرده یک اسلحه کلت کبری خریداری کرده بود. بایدن در فرم خرید آن اسلحه به دروغ نوشته بوده مواد مخدر غیرقانونی مصرف نمی کند در حالی که در همان بازه زمانی کراک استفاده می کرده است. هییت منصفه 12 نفره در دادگاه فدرال، هانتر بایدن را در هر سه اتهام مجرم تشخیص داد و او را به نخستین فرزند یک رییس جمهور حاضر در کاخ سفید تاریخ آمریکا تبدیل کرد که در یک دادگاه مجرم شناخته شده است.

اسپوتنیک در این خصوص نوشت: «طبق تحقیقات، هنگام پر کردن مدارک اجباری برای خرید اسلحه، وی خاطرنشان کرد که مواد مخدر مصرف نمی کند، اما در واقع از سال 2015 تا 2019 اعتیاد به مواد مخدر را تجربه کرده بود.»

محکومیت پسر بایدن حین رقابت های انتخاباتی/ جو نتیجه پرونده را می پذیرد

تحقیقات نشان داده پسر جو بایدن چندین سال درگیر اعتیاد بود و بنا به شهادت همسر و دوست دختر پیشینش برای مدتی مقدار زیادی کراک مصرف می کرده است. با این حال هانتر می گوید که چند سال است که پاک شده و دیگر مواد مخدر استفاده نمی کند. هانتر بایدن، تنها پسر زنده جو بایدن و فرزند مشترک او با همسر نخستش است که در یک حادثه رانندگی در سال 1972 جان خود را از دست داد. اما هانتر که او هم در زمان آن تصادف رانندگی در خودرو بود، از آن حادثه جان سالم به در برد. جو بایدن بعدا با همسر کنونی خود یعنی جیل ازدواج کرد.

اگرچه قاضی هیچ تاریخ مشخصی برای صدور حکم تعیین نکرده اما اضافه کرده که احتمالا در یک بازه زمانی 120 روزه این حکم صادر خواهد شد. اما جو بایدن پس از صدور حکم در بیانیه ای اعلام کرد که نتیجه این پرونده را می پذیرد و به روند فضایی احترام می گذارد.

اما جو بایدن بعد از صدور حکم برای پسرش در بیانیه ای گفت: «همانطور که هفته گذشته گفتم همانطور که رییس جمهور هستم یک پدر نیز هستم. من و جیل پسرمان را دوست داریم و به مردی که او امروز هست افتخار می کنیم. بسیاری از خانواده هایی که عزیزانشان با اعتیاد مبارزه کرده اند احساس غرور ما را درک می کنند و می دانند وقتی کسی که دوستش دارند می تواند از اعتیاد خارج شود چه احساسی می توان داشت.»

محکومیت پسر بایدن حین رقابت های انتخاباتی/ جو نتیجه پرونده را می پذیرد

روز دوشنبه، دادستان پرونده هانتر بایدن به اعضای هییت منصفه گفت که او توانسته است در جریان محاکمه گناه وی را ثابت کند. از همان ابتدا هییت منصفه ای متشکل از 12 قاضی، شور و مشورت درباره پرونده هانتر بایدن پسر رییس جمهور آمریکا درباره خرید و حمل غیرقانونی سلاح را آغاز کردند. در جریان برگزاری چهار روز جلسات استماع درباره این پرونده، همسر سابق، دوست دختر سابق و خواهر زن وی درباره استفاده هانتر از مواد مخدر در دادگاه شهادت داده و اظهار کردند که اغلب مواد مخدر را در میان وسایل او دیده اند.

برگزاری دادگاه هانتر بایدن در ویلمینگتون در حالی است که دونالد ترامپ و متحدانش در کنگره به متهم کردن وزارت دادگستری به بازپرسی و تحقیقات سیاسی از رییس جمهور سابق ادامه می دهند.

وی همچنین مدت هاست در مرکز توجه جمهوری خواهان مجلس نمایندگان آمریکا در مورد استیضاح جو بایدن است. جمهوری خواهان کنگره، جو بایدن و خانواده اش را به سوءاستفاده از تصمیمات سیاسی اتخاذشده در زمان تصدی معاونت ریاست جمهوری در دوران باراک اوباما طی سال های 2009 تا 2017 متهم می کنند.

311213

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "محکومیت پسر بایدن حین رقابت های انتخاباتی/ جو نتیجه پرونده را می پذیرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "محکومیت پسر بایدن حین رقابت های انتخاباتی/ جو نتیجه پرونده را می پذیرد"، کلیک کنید.