مدل حکمرانی انقلابی شیوه شهید جمهور بود

مدل حکمرانی انقلابی شیوه شهید جمهور بود

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: رییس جمهور شهید مدل حکمرانی انقلابی را ایجاد کرد و در فرصت کوتاه با حرکت جهادی توانست دستاوردهای کم نظیری را برای میهن اسلامی به ارمغان آورد.

به گزارش ویکی بلاگ انسیه خزعلی روز چهارشنبه در مراسم بزرگداشت رییس جمهور شهید و همراهان ایشان که با مشارکت معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و  بسیج نهاد ریاست جمهوری و با حضور برخی همسران شهدای خدمت، همسران وزرا و معاونین و مدیران نهاد، نمایندگان زن مجلس شورای اسلامی و مشاوران و مدیران کل امور بانوان دستگاه ها و خانواده شهدای مدافع حرم در مسجد سلمان نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، ضمن عرض تسلیت به خانواده شهدای خدمت به بیان خدمات رییس جمهور پرداخت و گفت رییس جمهور شهید مدل حکمرانی انقلابی را ایجاد کرد و در فرصت کوتاه با حرکت جهادی توانست ثمرات و  دستاوردهای کم نظیری را برای میهن اسلامی به ارمغان آورد و رکورد جدیدی را پس از امیرکبیر در  زمینه خدمت وتحول آفرینی در زمان کوتاه بر جای گذاشت.

 فریبا علاسوند – استاد حوزه و دانشگاه- نیز در  آیین بزرگداشت شهدای خدمت، با اشاره به مقام شهدا اظهارکرد: تنها کسانی حاضرند دوباره به دنیا برگردند که طعم و تجربه شهادت را داشته اند و چشیدن دوباره این لذت موجب می شود، بخواهند دوباره به دنیا برگردند.

وی خطاب به خانواده های شهدای این سانحه، به جمله ای از حضرت زینب (س) اشاره کرد و گفت: پاسخ زینب کبری (س) به عبیدالله ابن زیاد که قصد داشت واقعه عاشورا را به خدا نسبت دهد، این بود که «ما رایت الا جمیلا» و این جمله ای ماندگار در تاریخ شد.

این استاد حوزه و دانشگاه اضافه کرد: عبیدالله ابن زیاد قصد داشت همه قطعه قطعه کردن، سختی ها و شداید که هیچ کدام زیبا نیست و فعل بشر است و قباحت و خباثت محض است را به خداوند نسبت دهد اما حضرت زینب (س) با بیان جمله «ما رایت الا جمیلا» صنع خداوند را توصیف کردند.

علاسوند افزود: کسانی که در مسیر پاکی هستند، از شهادت هراسی ندارند و لذت آن را می چشند. چیزی که دنیا را پای غزه آورده است این است که مسلمانان غزه، اعم از کودک و پیر و جوان از مرگ هراسی ندارند چون باور به حیات پس از مرگ دارند.

وی با بیان اینکه شهید دایما در حال تبادل با این عالم است و برای همین است که ملتی که دایما شهید می دهد، زنده است، گفت: شهید یک نظر به این عالم می کند و بر این عالم حیات می افشاند. شهدا حلقه وصل مومنین و خداوند هستند و جامعه ای که بر خون تپیده شهدا تکیه زده باید امیدوارانه تر جلو برود.

استاد حوزه و دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تشییع پر شور شهدای خدمت ادامه داد: مردم محو مقام اینها شدند چراکه انسان بعد از شهادت لباس های دنیا را می گذارد و می رود، نه مدال ها، نه افتخارات و نه هیچ چیز دیگری با آنها نیست. مردم برای آن اتفاق نیست که متاثرند، این اثر اخلاق است که وقتی یک انسان به عنوان کانونی از شجاعت و اخلاق می رود، قلب مردم احساس سنگینی می کند.

به گزارش روابط عمومی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری وی با بیان اینکه شجاعت، محبت و عشق عمیق به اهل بیت (ع) محبوبیت می آورد، تصریح کرد: مسیر روشن است به شرط آنکه ما شجاعت ها و صداقت ها را ملاک زندگی قرار دهیم و اگر کسی دنبال محبوبیت ها باشد، همان محبوبیت ها او را حذف می کند.

پایان خبر ویکی بلاگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مدل حکمرانی انقلابی شیوه شهید جمهور بود" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مدل حکمرانی انقلابی شیوه شهید جمهور بود"، کلیک کنید.