مستشاران نظامی ایران به دعوت دمشق در خاک سوریه حضور دارند

مستشاران نظامی ایران به دعوت دمشق در خاک سوریه حضور دارند

نماینده ایران در سازمان ملل با رد هرگونه حضور نظامی و مستشاری ایران در عراق گفت: در سوریه مستشاران نظامی ایرانی از آن جایی که رسماً توسط دولت این کشور برای مبارزه با تروریسم دعوت شده اند، به طور قانونی حضور دارند.

به گزارش ویکی بلاگ، امیر سعید ایروانی سفیر و نماینده دایم ایران در سازمان ملل در نشست شورای امنیت با عنوان «تهدید صلح و امنیت بین الملل» درباره حملات آمریکا به سوریه و عراق گفت که اقدام نظامی آمریکا غیرقانونی، غیرموجه، ناقض هنجارها و اصول اساسی حقوق بین الملل، منشور ملل متحد به ویژه بند 4 ماده 2 منشور ملل متحد بوده، و نقض آشکار تمامیت ارضی، حاکمیت و استقلال سیاسی عراق و سوریه است.

وی با تاکید بر اینکه آمریکا و انگلیس آشکارا از قطعنامه 2722 شورای امنیت سوءاستفاده کرده اند، اظهار داشت: تمامی گروه های مقاومت در منطقه مستقل هستند و انگیزه تصمیم ها و اقدامات آن ها برپایه حقوق مشروع آنها ذیل قوانین بین المللی است که در پاسخ به حضور غیرقانونی آمریکا در سرزمین هایشان و در راستای توقف نسل کشی در غزه و پایان دادن به سرزمین های اشغالی فلسطینی است، بنابراین هرگونه تلاش برای نسبت دادن این اقدامات به ایران یا نیروهای مسلح آن گمراه کننده، بی اساس و غیرقابل قبول است.

نماینده ایران در سازمان ملل گفت: ایران نه حضور نظامی در عراق دارد و نه پایگاه و مستشاران نظامی. در سوریه، مستشاران نظامی ایرانی از آن جایی که رسماً توسط دولت سوریه برای مبارزه با تروریسم دعوت شده اند، به طور قانونی حضور دارند.

وی ادعاها مبنی بر این که پایگاه های ایران در عراق و سوریه مورد حمله قرار گرفته است را تکذیب کرد و افزود: چنین ادعاهایی برای دور کردن توجه از اقدامات تهاجمی آمریکا مطرح می شوند.

پایان خبر ویکی بلاگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مستشاران نظامی ایران به دعوت دمشق در خاک سوریه حضور دارند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مستشاران نظامی ایران به دعوت دمشق در خاک سوریه حضور دارند"، کلیک کنید.