مهرورزی متفاوت در مدینه + ویدیو

مدینه و به طور ویژه حریم مزار پیامبر اسلام (ص) چهره ای مذهبی دارد و به اعتبار آن مردم رفتاری مذهبی دارند و در تلاش اند در مجاورت مزار حضرت محمد (ص) از ایشان الگو بگیرند و مکارم اخلاقی ایشان را در خود نهادینه کنند. مهرورزی به حیوانات از جمله این رفتارهاست.

به گزارش ویکی بلاگ، مدینه را از جنبه های مختلف تاریخی و اجتماعی می توان واکاوی کرد؛ این شهر یکی از مهمترین نقاط پراهمیت برای تمام مسلمانان جهان است و در هر گوشه آن، یادبودی از یک واقعه تاریخی از صدر اسلام و حضرت محمد (ص) به ثبت رسیده و تعداد پرشماری از قوانین و نظام دینی در این شهر وضع شده است.

یکی از مصادیق مهم اخلاقی در نزد پیامبر و معصومین (ع) مدارا و مهربانی با حیوانات است. در نگاه آنها حتی حیوانات داری حقوقی هستند که باید از سوی انسان ها رعایت شود. به عنوان مثال نوشته اند که پیامبر اسلام (ص) هنگامی که وضو می گرفت، گربه ای نزد او آمد، ایشان دانست که آن حیوان تشنه است، ظرف آب را به طرفش برد و گربه آب نوشید، سپس ایشان نیز وضو گرفت.

نقل این روایت ها در رفتار زایران به ویژه در زمان حج و در شهر زیارتی مدینه و مکه بی تاثیر نبوده است.

در مدینه مردم رابطه خوبی با گربه ها دارند و در نزدیکی حرم پیامبر (ص) معمولا غذای خشک گربه دیده می شود. این مهرورزی حتی باعث شده گربه ها در امنیت به محوطه مسجد هم برو بیا داشته باشند و حضورشان در این محل ها پذیرفته شده است. به عبارتی هرچه گربه ها به حرم نزدیک باشند رغبت بیشتری هم به مهربانی و توجه انسان ها دارند.

با وجود چنین رفتاری در حریم مسجدالنبی، اما هرچه از حلقه مسجدالنبی دورتر شویم وضعیت گربه ها حتی در ظاهر هم تغییر فاحشی پیدا می کند، اوضاع ظاهراً چندان به کام گربه ها نیست.

در مدینه کبوترهای فروانی هم به چشم می خورد و بخشی از منظر مسجدالنبی و قبرستان بقیع شده اند. زایران و ساکنان مدینه با پاشیدن دانه در اطراف این مسجد و در معابر، نوع دیگری از مهرورزی به حیوانات را نشان می دهند.

از دیده پنهان نیست که رفتار و مهرورزی زایران در حریم مسجدالنبی با حیوانات در هسته مرکزی شهر مدینه و حلقه نزدیک مسجد متفاوت است.

مهرورزی متفاوت در مدینه + ویدیو
حریم مسجدالنبی، مدینه

پایان خبر ویکی بلاگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مهرورزی متفاوت در مدینه + ویدیو" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مهرورزی متفاوت در مدینه + ویدیو"، کلیک کنید.