نتایج رسمی اولیه انتخابات اعلام شد

در حال بروزرسانی…

نتایج رسمی اولیه انتخابات اعلام شد

سخنگوی ستاد انتخابات کشور آرای شمارش شده چهاردهمین دوره ریاست جمهوری را تا این لحظه اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری علم و فناوری ویکی بلاگ، محسن اسلامی سخنگوی ستاد انتخابات کشور آرای شمارش شده چهاردهمین دوره ریاست جمهوری با حضور در جمع خبرنگاران آخرین نتایج رسمی انتخابات ریاست‌جمهوری را اعلام کرد.

اعلام نتیجه اولیه ساعت ۰۳:۲۲

محسن اسلامی، سخنگوی ستاد انتخابات وزارت کشور، بامداد امروز با حضور در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات با اعلام نتایج رسمی اولیه انتخابات اظهار کرد: اولین آمار رسمی ستاد انتخابات کشور برای نتایج انتخابات ریاست‌ جمهوری نشان می‌دهد، از تعداد ۷ هزار و ۳ شعبه شمارش و تجمیع‌شده که شامل کل آرا اعم از صحیح و باطله است، ۲ میلیون و ۳۷۲ هزار و ۸۶۶ تعرفه شمارش شده است که مسعود پزشکیان حائز ۹۷۳ هزار و ۵۲ رأی، سعید جلیلی ۹۶۳ هزار و ۶۱۵ رأی، محمدباقر قالیباف با ۳۴۱ هزار و ۵۶ رأی و مصطفی پورمحمدی ۱۵ هزار و ۶۲۵ رأی شده‌اند.

وی افزود: تعداد کل شعب اخذ رأی در کشور ۵۸ هزار و ۶۴۰ شعبه است. تعداد کل شهرستان‌های کشور نیز ۴۸۲ شهرستان است که تعداد شهرستان‌های شمارش و تجمیع‌شده که در این نوبت اعلام شد، ۱۱۶ شهرستان است.

اعلام نتیجه ساعت ۰۴:۰۲

محسن اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات کشور در دومین گزارش  ستاد انتخابات اظهار کرد: از تعداد ۱۱ هزار و ۴۲۵ شعبه‌ شمارش و تجمیع‌شده که شامل کل آراء اعم از صحیح و باطله می‌شود، ۳ میلیون و ۸۸۹ هزار و ۲۴۸ تعرفه شمرده شده است که، مسعود پزشکیان حائز یک میلیون و ۵۹۵ هزار و ۳۴۵ رأی، سعید جلیلی یک میلیون و ۵۹۴ هزار و ۸۶۸ رأی، محمدباقر قالیباف ۵۴۴ هزار و ۱۴۴ رأی و مصطفی پورمحمدی ۲۵ هزار و ۵۳۸ رأی شدند.

وی یادآور شد: این آمار اعلام‌شده در مجموع شامل ۱۸۰ شهرستان است که در مرحله‌ی نخست اعلام نتایج نهایی انتخابات، این میزان ۱۱۶ شهرستان بود. همچنین اکنون نتایج انتخابات در ۱۱ هزار و ۴۲۵ شعبه شمارش و تجمیع شده است.

گفتنی است، شمارش آراء در دیگر حوزه‌های انتخابیه ادامه دارد و تا این لحظه و با توجه به میزان آراء اعلام‌شده از سوی ستاد انتخابات کشور، هیچ‌یک از نامزدها نتوانسته‌اند آرای لازم را کسب کنند.

اعلام نتیجه ساعت ۰۴:۳۳

محسن اسلامی سخنگوی ستاد انتخابات کشور در سومین گزارش از نتایج اولیه چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: سومین آمار رسمی ستاد انتخابات کشور در خصوص اعلام نتایج انتخابات چهاردهم به شرح ذیل است:

از تعداد ۱۷ هزار و ۳۸ شعبه شمارش و تجمیع‌شده که شامل کل آراء اعم از صحیح و باطله می‌شود، ۵ میلیون و ۸۵۲ هزار و ۸۰۵ تعرفه شمرده شده است که، مسعود پزشکیان حائز ۲ میلیون و ۴۱۰ هزار و ۷۶۰ رأی، سعید جلیلی ۲ میلیون و ۴۰۸ هزار و ۷۹ رأی، محمدباقر قالیباف ۷۸۰ هزار و ۲۰۲ رأی و مصطفی پورمحمدی ۴۰ هزار و ۴۲۸ رأی شدند.

گفتنی است، شمارش آرا در دیگر حوزه‌های انتخابیه ادامه دارد و تا این لحظه و با توجه به میزان آراء اعلام‌شده از سوی ستاد انتخابات کشور، هیچ‌یک از نامزدها نتوانسته‌اند آرای لازم را کسب کنند.

به گزارش ویکی بلاگ، رقابت میان آقایان پزشکیان، جلیلی و سپس قالیباف در جریان است و احتمال کشیده شدن انتخابات به دور دوم بسیار زیاد است.

در صورت دومرحله‌ای شدن انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری، ۱۵ تیرماه ۱۴۰۳ شاهد برگزاری دور دوم انتخابات خواهیم بود.

در حال بروزرسانی…

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نتایج رسمی اولیه انتخابات اعلام شد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نتایج رسمی اولیه انتخابات اعلام شد"، کلیک کنید.