نفرین داور تا صبح/ تارتار: مربی فاسد کم نداریم!

نفرین داور تا صبح/ تارتار: مربی فاسد کم نداریم!

سرمربی ملوان بندرانزلی به انتقاد از وضعیت داوری فوتبال ایران پرداخت.

به گزارش ویکی بلاگ، مهدی تارتار دوشنبه شب در نشست خبری قبل از بازی با تراکتور اظهار کرد: بازی بسیار مهمی است. تیم های چهارم و پنجم جدول با هم بازی دارند و طبیعتا بازی می تواند زیبا و باکیفیت باشد. فقط ناراحتی ما از این است که بازی بدون هوادار است. دوست داشتیم که هواداران دو تیم حضور داشته باشند و به جذابیت های بازی کمک کنند. تیم تراکتور بسیار پرامکانات است و باید به آقای زنوزی خداقوت گفت که چنین تیم قدرتمندی را به اتفاق هیات مدیره شان درست کرده است. به هر حال آنها از تیم های مدعی امسال بودند و کماکان هم برای سهمیه تلاش می کنند.

وی ادامه داد: کار سختی است اما ما هم همیشه مقابل تیم های بزرگ بازی های خیلی خوبی انجام داده ایم. درست است که هفته های اخیر در بخش نتیجه گیری خوب عمل نکردیم اما آن هم فقط فوتبالی نبوده و اشتباهات داوری شدیدا در نتایج ما تاثیرگذار بوده است. من به موقع درباره مسایل داوری هم صحبت می کنم. امیدوارم روز خوبی را پشت سر بگذاریم و کم اشتباه باشیم و بتوانیم دست پر از تبریز برگردیم.

او در پاسخ به سوالی درباره داوری مسابقات اخیر گفت: بحث یک بازی نیست. من فکر می کنم ما تیم پوست کلفتی هستیم که اینجای جدول هستیم. ما اگر تیم خوبی نبودیم، باید برای سقوط نکردن می جنگدیم. ما از هفته های اول لیگ امسال اشتباهات داوری زیادی را تجربه کردیم. هفته دوم برابر استقلال گلی که خوردیم به گواه کارشناسان اصلا کرنر نبود که کرنر گرفتند و تبدیل به گل شد. در ادامه در آبادان گلی که صنعت نفت به ما زد ناسالم بود و قبل از آن آفساید بود. در اصفهان برابر سپاهان گل مردود به ما زدند. همه این ها کارشناسی شده است.

سرمربی ملوان بندرانزلی گفت: پنج هفته اخیر که ما نتوانستیم برنده شویم، در برابر پرسپولیس در آزادی گل آفساید به ما زدند و شکست خوردیم. شمس آذر قزوین گل آفساید به ما زد. حتی در دور رفت برابر شمس آذر پنالتی ما قبل از گل شمس آذر گرفته نشد. همه این ها کارشناسی شده است. 2-3 هفته قبل برابر هوادار پنالتی صد درصد ما را نگرفتند و این آخر هم برابر مس رفسنجان آقای داور پنالتی واضح ما را نگرفت که از داور وسط بازی شکایت کردیم، چون کمک های شان قضاوت خوبی انجام دادند. البته من همیشه به داوران احترام گذاشتم. آن ها قشر زحمتکش و باشخصیت فوتبال ایران هستند اما امیدوارم کمیته داوران هم ما را درک کند و از داوران باتجربه تر استفاده کند و حداقل در این دو بازی باقی مانده اشتباهی را نبینیم. ما درخواست چیز غیرمعمول نداریم و فقط عدالت می خواهیم.

تارتار بیان کرد: انصاف است که یک تیم این قدر از ناحیه داوری آسیب ببیند؟ من واقعا از مسیولان استانی هم گله مند هستم؛ پس حق ملوان را باید چه کسی بگیرد؟ اگر قرار است من صحبت کنم و محروم شوم که شرایط تیم بدتر از این می شود. بیایید حق ملوان را بگیرید. حق این مردم را بگیرید. چرا باید ناراحت به خانه های شان بروند؟

او افزود: من با توجه به این که تیمم باخته، زیاد صحبت نکردم اما وقتی دیشب صحنه کارشناسی داوری را دیدم، تا صبح نتوانستم بخوابم و آنقدر آن داور را نفرین کردم که امیدوارم خدا خودش جوابش را بدهد. با آبروی یک مشت جوان و کادرفنی و احساسات این همه مردم بازی می کنید؟ باید عدالت را اجرا کنید. اگر پنالتی بوده، باید می گرفته. داور چند قدمی صحنه بوده است. نمی شود. من از آقای تاج شناخت دارم، ایشان یک زمانی مدیرعامل ما در سپاهان بودند و من از ایشان انتظار دارم. باید هر کاری هست کنار بگذارند و VAR را بیاورند. حق یک سری افراد در این فوتبال پایمال می شود.

سرمربی ملوان بندرانزلی مطرح کرد: در مورد فساد باید بگویم نبود VAR خودش به فساد کمک می کند. اگر می خواهید فساد را ریشه کن کنید، روی مربی های تان بیش تر زوم کنید. من خودم مربی هستم و می دانم در فوتبال چه خبر است. بروید مربی های فاسد را محروم کنید، چون آن ها باید 40 نفر را آموزش بدهند. در تمرینات جوان های مردم زیر دست این مربیان هستند. چرا باید یک بازیکن متوجه شود مربی اش برای موفقیت کارهای غیراخلاقی کرده است؟ او یک الگو می شود. بروید روی مربی های تان زوم کنید.

او ادامه داد: مربی فاسد در این فوتبال کم نداریم. بروید کاری کنید که مربی های پاک روی کار بیایند، آن هایی که شبانه روز زحمت می کشند و فکر و ذکرشان روی موفقیت تیم با کار و تلاش است، نه آن هایی که دنبال رشوه دادن و رشوه گرفتن و این کارها هستند. خط مشی یک باشگاه را مربی تعیین می کند. همه باشگاه ها را نمی گویم اما خیلی از باشگاه ها زمانی که یک مربی می رود، خط می دهد. خیلی از مدیران نمی دانند، چون فوتبالی نیستند. مربی است که می گوید فلان کار را برای نتیجه گیری کنید، چون یک مربی که قراردادش 5-6 میلیارد است، تیمش چهارم یا پنجم می شود و قراردادش 20 میلیارد می شود. خب، می آید پنج میلیارد هزینه می کند.

تارتار تصریح کرد: اظهر من الشمس است که چه اتفاقی رخ می دهد. بروید بررسی کنید و ببینید بین مربیان چه کسانی سالمند و چه کسانی نیستند، اگر منِ مهدی تارتار سالم نیستم، باید بروم گوشه خانه بنشینم. نباید به چند جوان آموزش کثافت کاری بدهم. امیدوارم هر چه سریع تر VAR بیاید. من هر هفته تاکید می کنم تا ان شاءالله هر کسی که در این فوتبال زحمت می کند، به حقش برسد و کسان دیگر با زدوبند و کثافت کاری بالا نروند.

تارتار درباره غایبان تیمش برای بازی فردا گفت: متاسفانه ما در هفته های اخیر به خاطر فشردگی بازی ها و زمین نامساعدی که در تمرینات داشتیم، آسیب های زیادی دیدیم . من هر هفته این ها را نگفتم اما انصافا 7-8 بازیکن مصدوم دارم و حتی در این بازی محروم هم دارم. سعید باقرپسند که جراحی کرده، میلاد سرلک تهران دنبال درمانش است، سهیل فداکار در این بازی آسیب دیده، مجید عیدی با درد بازی می کند و محمد عمری هم به همین شکل با مسکن بازی می کند، حبیب فرعباسی در این بازی محروم است، حسین صادقی را در این هفته ها نداریم. انقدر زیاد هستند که شاید چند نفر را از قلم انداخته باشم، اما جوان های خوبی داریم و با همین ها تلاش مان را می کنیم و از همه مهم تر در قضاوت مان فقط عدالت را می خواهیم.

پایان خبر ویکی بلاگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نفرین داور تا صبح/ تارتار: مربی فاسد کم نداریم!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نفرین داور تا صبح/ تارتار: مربی فاسد کم نداریم!"، کلیک کنید.