نماز عید قربان در مسجد جامع سنندج اقامه شد – خبرگزاری ویکی بلاگ | اخبار ایران و جهان

نماز عید قربان در مسجد جامع سنندج اقامه شد - خبرگزاری ویکی بلاگ | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار ویکی بلاگ، امام جمعه سنندج صبح دوشنبه پیش از برگزاری نماز عید قربان با تبریک این عید بزرگ اظهار کرد: عید قربان از بزرگترین اعیاد مسلمین است که نمادی از تسلیت انسان ها در برابر پرورگار و بندگی است.

ماموستا فایق رستمی با اشاره به اینکه عید قربان مهمترین مناسبت در دین مبین اسلام محسوب می شود، افزود: امروز مردم دیندار مناطق مختلف کردستان همزمان با کشور اقامه نماز عید قربان را در مساجد، مصلی ها و حسینیه ها بجای می آوردند تا شاگر نعمات و الطاف پروردگار باشند.

وی یکی از آیین های مهم مردم در این روز را کمک به نیازمندان دانست و بیان کرد: کمک به فقرا و تقسیم شادی های عید قربان با نیازمندان از زیبایی های این عید بزرگ است و کسی که در راه خدا قربانی می کند، اجر بزرگی نزدخداوند متعال دارد.

امام جمعه سنندج خاطرنشان کرد: خداوند متعال بر قربلانی کردن به عنوان یک سنت حسنه تاکید دارد و افرادی که می توانند در این روز قربانی کنند با تقسیم گوشت قربانی بین نیازمندان و کمک به آنها جایگاه والایی نزد پروردگار دارند.

ماموستا رستمی یادآور شد: این روزها شاهد بزرگترین جنایت توسط رژیم صهیونیستی در غزه هستیم و تاکنون حدود 40 هزار زن، مرد و کودک به شهادت رسیده اند.

وی خواستار حفظ انسجام و یکدلی بین مسلمانان شد و یادآور شد: حج نماد اتحاد و انسجام است و امروز جامعه اسلامی باید بیش از هر زمان دیگری این آیین معنوی را الگوی خود بداند و برای تقویت وحدت بکوشد.

ماموستا مختار فرجی از روحانیون اهل سنت و امام جماعت عید سعید قربان نیز در این مرسم تاکید کرد: در آیین معنوی حج، هیچ تفاوتی بین حجاج نیست چراکه همه یکرنگ و یکدست به درگاه پروردگار عبادت و خانه خدا را طواف می کنند.

وی حضور در سرزمین وحی را فرصتی ارزشمند برای تقرب به پروردگار دانست ویادآور شد: حجاج باید از این فرصت ارزشمند استفاده ببرند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نماز عید قربان در مسجد جامع سنندج اقامه شد – خبرگزاری ویکی بلاگ | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نماز عید قربان در مسجد جامع سنندج اقامه شد – خبرگزاری ویکی بلاگ | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.