هزینه بالای نصب فیلتر برای نیروگاه تبریز/ راه حل، جایگزینی با نیروگاه دیگر است

هزینه بالای نصب فیلتر برای نیروگاه تبریز/ راه حل، جایگزینی با نیروگاه دیگر است

به گزارش ویکی بلاگ از تبریز، شهنام اشتری روز دوشنبه در سلسله نشست های رسم خدمت، با بیان این که در طول یک سال گذشته با واحدهای آلاینده استان برخورد شده که اطلاعات تمامی آن ها موجود است، در خصوص کارخانه کاوه سودای مراغه نیز گفت: این کارخانه از بدو تاسیس در منطقه درستی راه اندازی نشده است و پساب آن شورابه ( NACL) بوده که بر اساس استانداردهای دنیا باید کنار دریا قرار داشته باشد و یا این شورابه تبخیر شود که منطقه این کارخانه جوابگوی این اقدامات نیست.

وی گفت: قرار است مدیریت پساب این کارخانه در پایین دست و با احداث واحد بازیافت انجام شود.

اشتری در خصوص وضعیت رود ارس و احتمالات آلایندگی آن توسط ارمنستان نیز افزود: استانداردهای زیست محیطی در سطح دنیا سخت گیرانه هستند و تخلیه به رود ارس از سوی ارمنستان روند کاهشی دارد و قرار است جلسه نهایی در این خصوص با حصور نماینده ایران و ارمنستان برگزار شود.

وی در خصوص آلایندگی معدن طلای اندریان نیز گفت: سال گذشته برای برخورد با این آلایندگی اقدام کردیم که واحد مربوطه مجبور به پرداخت جریمه شد و اکنون در شرایط تحت کنترل قرار دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی در خصوص بحث تغییر کاربری خلعت پوشان از اراضی دانشگاه تبریز، اظهار کرد: کاهش سرانه فضای سبز تبریز مورد تایید محیط زیست نیست.

وی با بیان اینکه حفاظت محیط زیست یک دستگاه نظارتی است و صرفا اهداف زیست محیطی را پیگیری می کند، خاطرنشان کرد: اهالی منطقه کوجووار تبریز، همواره از آلایندگی واحدهای پتروشیمی و پالایشگاه این منطقه شاکی بودند که با پیگیری صورت گرفته، این واحدها تمهیدات زیست محیطی لازم از جمله راه اندازی واحد گوگردزدایی را اتخاذ کردند.

وی با اشاره به افتتاح سلول دفن بهداشتی شماره 2 تبریز، ادامه داد: روزانه در حدود یکهزار تن زباله در تبریز تولید می شود که با رعایت استانداردهای زیست محیطی باید تفکیک پسماند توسط شهرداری تبریز اجرایی شود.

اشتری در خصوص مدیریت پساب خروجی واحدهای صنعتی نیز گفت: تصفیه خانه شهرک های بیلوردی، عالی نسب و بناب راه اندازی شده و احداث تصفیه خانه در شهرک سلیمی آذرشهر برعهده هیات مدیره گذاشته شده اما آن طور که باید پیشرفت ندارد.

وی ادامه داد: با پیگیری های انجام گرفته تعدادی از واحدهای تولیدی استان نسبت به راه اندازی تصفیه خانه خود اقدام کرده اند و تمهیدات زیست محیطی در واحدهای آلاینده استان در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه حدود 2 هزار تاکسی فرسوده در شهر تبریز جایگزین شده و جایگزینی 800 دستگاه دیگر نیز در دست اقدام است، افزود: تعداد 150 اتوبوس فرسوده نیز جایگزین شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی با اشاره به تصویب طرح های حفاظت محیط زیستی و هوشمندسازی پایش مناطق، اظهار کرد: گروه های مردم نهاد زیست محیطی یکی از بازوهای محیط زیست هستند و با آن ها در ارتباط هستیم.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هزینه بالای نصب فیلتر برای نیروگاه تبریز/ راه حل، جایگزینی با نیروگاه دیگر است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هزینه بالای نصب فیلتر برای نیروگاه تبریز/ راه حل، جایگزینی با نیروگاه دیگر است"، کلیک کنید.