هند: آمریکا از اهمیت بندر چابهار مطلع است

هند: آمریکا از اهمیت بندر چابهار مطلع است

سخنگوی وزارت خارجه هند اظهار کرد که ایالات متحده از اهمیت بندر چابهار برای اتصال منطقه ای آگاه است.

به گزارش ویکی بلاگ، راندیر جایسوال روز جمعه اعلام کرد که واشنگتن اهمیت بندر چابهار را درک کرده و این بندر نیز نقش مهمی را در منطقه به ویژه برای کشورهای محصور در خشکی ایفا می کند.

به نوشته اکونومیک تایمز، جایسوال در یک کنفرانس مطبوعاتی در رابطه با توافق ایران و هند درباره بندر چابهار گفت: این توافقنامه یک دستاورد بزرگ است.

وزیر امور خارجه هند نیز پیشتر تاکید کرده بود که این پروژه به کل منطقه سود خواهد رساند و مردم نباید دیدگاه محدودی نسبت به آن داشته باشند.

آمریکا روز دوشنبه هشدار داد که هر کشوری که با ایران تجارت کند، با «خطر احتمالی تحریم ها» مواجه می شود و اعلام کرد که از توافق بین تهران و دهلی نو در مورد بندر چابهار آگاه است.

منابع به اکونومیک تایمز گفتند که در نوامبر 2018، ایالات متحده، هند را از برخی تحریم ها برای توسعه بندر چابهار و ساخت یک خط راه آهن که آن را به افغانستان متصل می کند، معاف کرده بود.

به گفته منابع، هند تا بدین لحظه دقت کرده است که هیچ نهاد تحریم شده ای از ایران را در پروژه چابهار دخیل نکند.

پایان خبر ویکی بلاگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هند: آمریکا از اهمیت بندر چابهار مطلع است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هند: آمریکا از اهمیت بندر چابهار مطلع است"، کلیک کنید.