وزیر فرهنگ: کارگروه مد و لباس از شورای فرهنگ عمومی جدا می شود

وزیر فرهنگ: کارگروه مد و لباس از شورای فرهنگ عمومی جدا می شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از جدا شدن کارگروه مد و لباس از شورای فرهنگ عمومی خبر داد و گفت: این مساله را به دلیل استقرار بنیاد سبک زندگی ایرانی اسلامی در جایگاه جداگانه پیش بینی می کنیم.

به گزارش ویکی بلاگ، محمدمهدی اسماعیلی در نشست با فعالان مردمی حوزه عفاف و حجاب، گفت: در جریان برخی از نقدها و مشکلات این حوزه هستم و البته این امر طبیعی است که عده ای نسبت به امری منتقد باشند و گروهی نیز تمجید کنند.

وی با بیان اینکه باید با تلاش از نقاط ضعف عبور کنیم و به نقاط قوت بیفزاییم، بیان کرد: در کارگروه مد و لباس جابه جایی داشتیم و در همین راستا دو اتفاق مهم رخ داده است. اول ابلاغیه ای است که مقدمات آن در دوره رییس جمهور شهید طی شد و سند آن اخیرا در حال ابلاغ نهایی است که بر اساس آن بنیادی بالادستی در حوزه مد و لباس با نام «بنیاد سبک زندگی ایرانی اسلامی» راه اندازی خواهیم کرد که اتفاق مهمی به شمار می رود. سند «پوشش ایرانی اسلامی» نیز برای آن ابلاغ شده که بر اساس آن بنیاد افتتاح می شود.

اسماعیلی ادامه داد: اتفاق بعدی جدا شدن کارگروه مد و لباس از شورای فرهنگ عمومی است. این مساله را به دلیل استقرار بنیاد در جایگاه جداگانه پیش بینی می کنیم.

تشریح جزییات «سند ملی سبک ملی پوشش ایرانی – اسلامی»

تاسیس بنیاد ملی سبک پوشش ایرانی – اسلامی

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، تصریح کرد: قصد داشتم در این ایام در گام اول دبیر کارگروه مد و لباس را منصوب کنم، به همین دلیل درخواست کردم تا جلسه ای با خود فعالان این حوزه برقرار شود و گفت وگویی صورت گیرد تا اگر در کنار نقدها پیشنهاداتی وجود دارد، منتقل شود و در جمع بندی از پیشنهادات و نقدها از آن استفاده کنیم.

وی گفت: در حکمی که برای مسیول جدید صادر می شود بر حل این نقاط ضعف تاکید می کنیم تا مشکلات در اسرع وقت با همکاری شما عزیزان برطرف شود.

اسماعیلی افزود: اقدام دیگر راه اندازی مجموعه های جدید است. کار را با راه اندازی مجموعه یاس در میدان هفتم تیر شروع خواهیم کرد و ظرفیت آن در اختیار فعالان مردمی از جمله کسانی که سکو برای عرضه لباس ندارند، اقشار مختلف و… قرار می گیرد.

وی ادامه داد: بنیاد مستضعفان تجربه موفقی را در کارخانه حجاب شهرکرد داشت، طبیعتا اگر مجموعه های متنوع جدیدی را حمایت کنیم بخش مهمی از کار انجام شده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به زنجیره های عرضه پوشاک، تصریح کرد: کارگروه باید بتواند شورای مشورتی از نخبگان و دست اندرکاران اصلی این حوزه را در کنار خود داشته باشد.

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وی افزود: انشاالله در ایام آتی دبیر کارگروه و مسیول راه اندازی بنیاد را معرفی و فصل جدید را در تعاملات فی ما بین آغاز می کنیم. امیدوارم بتوانیم اجماع حداکثری پدید آوریم و مشکلات را با کمک شما حل کنیم.

پایان خبر ویکی بلاگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وزیر فرهنگ: کارگروه مد و لباس از شورای فرهنگ عمومی جدا می شود" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وزیر فرهنگ: کارگروه مد و لباس از شورای فرهنگ عمومی جدا می شود"، کلیک کنید.